Dwusystemowy notebook Acera

Acer zapowiedział na targach Computex 2003 wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych komputerów przenośnych - tabletu PC oraz notebooka, wyposażonego w panoramiczny wyświetlacz, system Centrino oraz... dwa systemy operacyjne (Windows XP i Linux).

Dwusystemowy notebook Acera

Model Aspire 2000 przeznaczony będzie dla użytkowników domowych, którzy będą chcieli wykorzystywać komputer nie tylko do pracy, ale również do gier czy oglądania filmów. Dlatego też zastosowano w nim panoramiczny wyświetlacz (o przekątnej 15,4") oraz dwa systemy operacyjne - Windows XP i "okrojoną" wersję Linuxa. Ten pierwszy służyć ma do pracy, gier i innych, typowo komputerowych zastosowań. Zaletą drugiego jest niezwykle szybkie uruchamianie się - w trybie linuksowym użytkownik może rozpocząć oglądanie filmu z DVD już po 10 sekundach od włączenia komputera. Przedstawiciele Acera zastrzegają jednak, że odtwarzanie filmów pod kontrolą systemu Windows zapewni obraz lepszej jakości (dzięki możliwości uruchomienia dodatkowego oprogramowania do korekcji obrazu).

Dwusystemowy notebook Acera

Urządzenie wyposażono w system Centrino Intela, na który składają się procesor Pentium M oraz układ, umożliwiający korzystanie z bezprzewodowych sieci WLAN. Oficjalnej ceny komputera na razie nie ustalono, jednak przedstawiciele Acera mówią, że nie powinien kosztować więcej niż 2000 USD. Urządzenie pojawi się w sklepach pod koniec roku.

W tym samym czasie na rynek ma też trafić uaktualniona wersja tabletu PC Acera - TravelMate C300. Urządzenie również wyposażone będzie w system Centrino, a także wyświetlacz o przekątnej 14,1". Również to urządzenie kosztować ma ok. 2000 USD.