Dwuwarstwowe DVD-R - specyfikacja już wkrótce?

Przedstawiciele stowarzyszenia DVD Forum zapowiedzieli, że na swojej najbliższej konferencji - zaplanowanej na 7 października - zajmą się m.in. sprawą zatwierdzenia specyfikacji nośników DVD-R dual layer (czyli dwuwarstwowych płyt DVD-R).

Nośniki te oraz nagrywarki umożliwiające ich zapis miały trafić na rynek już dawno - pierwsze zapowiedzi pojawiły się już rok temu. Jednak jak do tej pory DVD Forum nie zatwierdziło specyfikacji płyt DVD-R DL - mimo, że płyty DVD+R DL (oraz stosowane nagrywarki) są na rynku już od prawie 6 miesięcy (oficjalne zatwierdzenie tego formatu nastąpiło w marcu).

Teraz jednak okazało się, że DVD Forum nie zarzuciło prac nad tym standardem - spotkanie poświęcone specyfikacji DVD-R DL znalazło się w programie zaplanowanej na 7 października konferencji stowarzyszenia (odbędzie się ona w Japonii). Wśród pozostałych tematów, którymi zajmą się członkowie DVD Forum, znalazły się: zabezpieczenie zawartości nośników DVD, format DVD-Audio oraz nowe technologie, umożliwiające szybszy zapis nośników DVD-R/DVD-RW/DVD-RAM i DVD-RAM.


Zobacz również