Dwuwarstwowe nagrywarki DVD Philipsa

Podczas najbliższej wystawy CeBIT, Philips zaprezentuje pierwszą na świecie nagrywarkę komputerową zapisującą dane na dwuwarstwowych płytach DVD. Ilość informacji zachowywanych na jednym krążku zostanie podwojona do ponad 8,5 GB. Urządzenia mają pojawić się w sklepach już w kwietniu.

Pierwsza na świecie dwuwarstwowa nagrywarka płyt DVD o 8-krotnej prędkości zapisu.

DVDRW885K jest zdaniem producenta pierwszą na świecie komputerową nagrywarką DVD zdolną do zapisu danych o łącznej pojemności 8,5 GB z ośmiokrotna prędkością. Nagrywarka wykorzystuje dwuwarstwowe, jednostronne płyty DVD+R. Taka pojemność nośnika DVD+R oznacza możliwość nagrania czterogodzinnego filmu DVD o najwyżej jakości lub danych mieszczących się na 13 płytach CD-ROM. Ważną zaletą dwustronnej nagrywarki DVD Philipsa jest możliwość nagrania obu warstw płyty bez konieczności jej odwracania w czasie nagrywania. Jednocześnie, Philips jest jedną z pierwszych na świecie firm, która wprowadza do sprzedaży dwuwarstwowy nośnik DVD+R o pojemności 8,5 GB. Zaletą tej dwuwarstwowej płyty jest pełna zgodność z istniejącymi, stacjonarnymi odtwarzaczami DVD oraz komputerowymi napędami DVD-ROM.

Aby w pełni wykorzystać możliwości najszybszej na rynku nagrywarki Philipsa DVDRW885K w zestawie zawarto również uznany program Nero 6, pozwalający na przygotowanie, authoring i wypalenie kompilacji na płytach CD oraz DVD. Zestaw zawierający nagrywarkę DVDRW885K, sterowniki, oprogramowanie i czystą płytę DVD+R znajdzie się w sklepach w kwietniu. Sugerowana cena detaliczna w Europie Zachodniej będzie wynosić 169 EUR. W tym samym czasie w sklepach pojawią się również dwuwarstwowe, czyste płyty DVD+R.

Najszybsza dwuwarstwówka w drodze

Philips wkrótce wprowadzi także najszybszą na świecie dwuwarstwową nagrywarkę komputerową – DVDR1640K. Najszybsza spośród nagrywarek zapisywać będzie płyty DVD+R z 16-krotną prędkością. Zaleta nagrywarki będzie także możliwość zapisu danych o pojemności 8,5 GB na jednostronnych, dwuwarstwowych płytach DVD+R.

Nagrywarka DVDR1640K będzie nagrywała płyty DVD+R z 16-krotną prędkością, a płyty DVD+RW z prędkością 4-krotną. Płyty mogą być bez żadnego problemu odtwarzane na wszystkich stacjonarnych odtwarzaczach DVD oraz na komputerowych napędach DVD-ROM. Model Philipsa będzie dostarczany z kompletnym pakietem oprogramowania do wypalania, edycji, authoringu oraz archiwizacji danych na płytach DVD oraz CD. Model ten pojawi się w sklepach w lipcu 2004 w sugerowanej cenie detalicznej ok. 199 EUR. W tym samym czasie zostaną wprowadzone do sprzedaży płyty DVD+R o 16-krotnej prędkości zapisu.


Zobacz również