Dying Light 2 - data premiery przełożona. Gra nie pojawi się w tym roku

Techland kolejny raz przełożył datę premiery Dying Light 2. Gra nie zadebiutuje w 2021 roku.

fot. Techland

Techland właśnie poinformował o swojej decyzji, która dotyczy przełożenia daty premiery Dying Light 2 Stay Human. Deweloper nie chce popełniać błędów innych twórców, którzy za wszelką ceną chcieli dotrzymać daty premiery. Niestety w takich przypadkach bardzo często cierpiał na tym sam produkt oraz gracze, którzy kupli grę i musieli męczyć się z błędami.

W oficjalnym komunikacie firmy możemy przeczytać:

Dzielenie się swoimi doświadczeniami zawsze było celem naszej firmy. W ten sposób chcemy zbudować przejrzystą i uczciwą komunikację z naszą społęcznością, fanami i graczami. (...) Gra jest gotowa i obecnie ją testujemy. To zdecydowanie największy i najbardziej ambitny projekt jaki kiedykolwiek zrobiliśmy. Niestety, zdaliśmy sobie sprawę, że aby doprowadzić grę do odpowiedniego poziomu, będziemy potrzebować więcej czasu, aby ją dopracować i zoptymalizować. Dlatego zdecydowaliśmy się przesunąć datę premiery na 4 lutego 2022 roku. Przykro nam, ale chcemy, aby gra spełniła Twoje najwyższe oczekiwania i nie chcemy kompromisu w tej sprawie.

Takie zachowanie dewelopera można tylko pochwalić. W momencie, kiedy twórcy wiedzą, że nie wyrobią się z produkcją na czas, najuczciwszym wydaje się być przełożenie daty premiery i poinformowanie o tym fanów.

Zobacz również:

  • Nintendo Direct - duży pokaz gier już jutro. Sprawdź, jak oglądać
  • Dying Light 2 - premiera, wymagania, nowości i zmiany [Aktualizacja 14.09.2021]

Jeszcze w tym miesiącu mamy poznać nowe informacje na temat Dying Light 2 Stay Human.

Poniżej pełna treść komunikatu Techlandu.

Zobacz także: Diablo 2 Resurrected - filmowy zwiastun pokazuje potężne demony