Dying Light 2 - premiera, wymagania, nowości i zmiany [25.02.2022]

Wszystko co musisz wiedzieć na temat Dying Light 2 – kontynuacji jednej z najlepszych gier o zombie w historii.

Spis treści

Dying Light – trochę historii

Techland na przestrzeni lat stał się specjalistą od zombie. W 2011 roku polskie studio wydaje Dead Island – ciekawy pierwszoosobowy slasher z elementami surwiwalu. Produkcja okazała się sporym sukcesem, choć część graczy oczekiwała czegoś innego po legendarnym już zwiastunie produkcji.

dying light 2 gameplay

Zaledwie dwa lata później, doczekaliśmy się kontynuacji tytułu w postaci Dead Island Riptide. Po kolejnym sukcesie komercyjnym polski producent, ku zaskoczeniu wielu, zdecydował się sprzedać prawa do marki Dead Island. Wówczas nie wiedzieliśmy, że zespół potajemnie pracuje nad zupełnie nowym projektem – Dying Light.

Zobacz również:

 • Dying Light 2 - premiera DLC, nowości, przyszłość. Co nas czeka w Villedor?

Wydany w 2015 roku Dying Light uchodzi za najbardziej ambitny i najlepszy tytuł stworzony przez Techland. Ogromny, ciekawy świat wypełniony zombie, „wciągająca” historia i przede wszystkim znakomity gameplay spowodowały, że zarówno gracze, jak i recenzenci zakochali się w Dying Light. Jednym z najciekawszych elementów produkcji było dodanie intuicyjnego sterowania i systemu poruszania się postaci w stylu parkour. Sprawiło to, że zarówno walka, jak i ucieczka przed zmutowanymi przeciwnikami jeszcze nigdy nie była tak widowiskowa i przyjemna.

Ogromny sukces komercyjny tytułu sprawił, iż wydawało się, że jego kontynuacja jest tylko kwestią czasu. Jednak zamiast tego Techland wolał rozwijać swoje dotychczasowe dzieło. Oprócz licznych pomniejszych rozszerzeń, w 2016 roku pojawił się ogromy dodatek – The Following, z zupełnie nowym obszarem, aktywnościami i historią. Przez kolejne lata Techland wzbogacał Dying Light o mniejsze DLC, jednak o pełnoprawnej kontynuacji wciąż było cicho. Wszystko zmieniło się w 2018 roku, kiedy to Techland podczas targów E3 ujawnił wreszcie Dying Light 2.

Koszmar dewelopera?

Techland rozpoczął promocję Dying Light 2 z „wysokiego C”. Podczas E3 2018 otrzymaliśmy kilkuminutowy gameplay, zwiastun i masę informacji na temat gry. Dowiedzieliśmy się m.in., że w pracach nad grą uczestniczy Chris Avellone, legendarny scenarzysta i projektant gier, który na swoim koncie ma takie produkcje jak: Fallout 2, Planescape: Torment, Icewind Dale czy Neverwinter Nights 2.

Kolejne miesiące to jednak głównie cisza ze strony Techlandu. Dopiero pod koniec roku 2019 otrzymaliśmy kolejny, blisko półgodzinny materiał z rozgrywki. Wówczas wydawało się, że ustalona na wiosnę 2020 premiera dojdzie do skutku. Jednak już w styczniu założyciel i prezes Techlandu - Paweł Marchewka, opublikował wiadomość do fanów, w której poinformował, iż na Dying Ligtht 2 przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Do naszej oddanej społeczności:

To był dla nas pracowity rok, ponieważ kontynuowaliśmy pracę nad naszym największym do tej pory projektem. Wiemy, że z niecierpliwością czekacie na grę i chcemy dostarczyć dokładnie to, co obiecaliśmy.

Początkowo zamierzaliśmy wydać Dying Light 2 na wiosnę 2020, ale niestety potrzebujemy więcej czasu, aby zrealizować naszą wizję gry. Kolejnymi szczegółami podzielimy się z wami w nadchodzących miesiącach. Przepraszamy za tą niepożądaną wiadomość. Naszym priorytetem jest dostarczanie wrażeń, które spełniają zarówno nasze wysokie standardy, jaki i wasze oczekiwania.

Dziękuję naszym fanom z całego świata za nieustające wsparcie, cierpliwość i zrozumienie.

Niedługo później Dying Light 2 stał się „bohaterem” śledztwa dziennikarskiego, z którego wynikało, że prace nad grą przebiegają bardzo chaotycznie, a zespół deweloperski jest rozbity. Pojawiły się również zarzuty o nadużycia władzy ze strony dyrektorów, brak komunikacji pomiędzy poszczególnymi działami czy fatalną atmosferę.

dying light 2

W tym całym zamieszaniu z pewnością nie pomogły osobiste problemy Chrisa Avellona, który został oskarżony przez kilka kobiet o molestowanie. Polski zespół zdecydował się w obliczu tych zarzutów zakończyć współpracę z legendarnym deweloperem. Techland musiał zatem radzić sobie nie tylko z produkcją gry w trudnych, pandemicznych czasach, ale również „gaszeniem” PR-owych „pożarów”.

Po kolejnych miesiącach milczenia, 17 marca 2021 roku Techland przeszedł do ofensywy w sprawie Dying Light 2. Wówczas liderzy studia, w krótkim materiale zapewnili, że prace idą zgodnie z planem i już niebawem możemy spodziewać się kolejnych wieści na temat gry. Od tamtej pory otrzymaliśmy mnóstwo nowych i świeżych informacji na temat Dying Light 2, w tym tych dotyczących samej rozgrywki, historii, jak i daty premiery.

Dying Light 2 – historia i nowy bohater

Akcja Dying Light 2 dzieje się 15 lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony serii. Graczom przyjdzie również poznać zupełnie nowego bohatera - Aidena Caldwella. Techland ujawnił już, że protagonista opowieści będzie się rozwijał i zmieniał wraz z postępami w grze. Oczywiście w dużym stopniu wpłyną na niego decyzje podejmowane przez graczy. Osadzenie gry w przyszłości ma, zdaniem twórców, pozwolić nam spojrzeć na epidemię zombie w nowym świetle.

Rozgrywka i czas przejścia

Główny rdzeń rozgrywki w Dying Light 2 nie ulegnie znacznym zmianom w porównaniu do oryginału. Pod wieloma względami powinniśmy spodziewać się raczej ewolucji niż rewolucji. Do naszej dyspozycji po raz kolejny zostanie oddany parkour dzięki czemu będziemy mogli nie tylko efektownie, ale i efektywnie przemieszczać się po zrujnowanym świecie przyszłości. Oczywiście nie zabraknie nowych animacji i ruchów. Twórcy podkreślają, że nowy system poruszania się jest niezwykle intuicyjny, a przy tym rozbudowany.

dying light 2

Lekkim zmianom ulegnie również system walki. Teraz ma on być znacznie bardziej dynamiczny i kompleksowy. Do naszej dyspozycji oddana zostanie głównie broń biała, chociaż możliwe będzie również korzystanie z łuków czy kusz. Niestety, twórcy potwierdzili, że w grze zabraknie broni palnej. Wyjątkiem ma być tu bardzo prymitywna strzelba, którą będziemy mogli własnoręcznie stworzyć w ramach systemu rzemiosła. Broń ta ma być dość potężna lecz bardzo krucha. Oznacza to, że podczas starć bardzo szybko ulegnie zniszczeniu. Podczas starć będziemy mogli skorzystać za to z wielu nowych mechanik i ruchów. Dobrze znana fanom pierwszego Dying Light linka z hakiem, będzie teraz mogła być wykorzystana również w boju. Twórcy ujawnili również, że poruszanie się za jej pomocą po świecie gry ma być znacznie bardziej realne niż poprzednio.

Przedstawiciele Techlandu ujawnili już, że "przejście Dying Light 2 może zająć nawet 500 godzin"! Dla porównania marsz z Warszawy do Madrytu zajmuje około 534 godziny (według dewelopera).

Dying Light 2 - premiera, wymagania, nowości i zmiany [25.02.2022]

Na szczęście twórcy gry uspokajają, że dotyczy to tylko "zcalakowania" Dying Light 2, a więc rozwiązania wszystkich zadań pobocznych, poznania wszystkich zakończeń i odkrycia wszystkich sekretów. W normalnych warunkach (ukończenie głównego wątku wraz z zadaniami pobocznymi i częścią dodatkowych aktywności) większość graczy ukończy grę w około 100 godzin. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka miesięcy temu Techland informował, iż ukończenie głównej kampanii zajmie graczom około 20 godzin, co może wzrosnąć do 40 - 60 godzin jeśli będziemy chcieli poznać wszystkie dodatkowe historie. Możliwe zatem, że pierwsze kalkulacje dewelopera nie były zbyt precyzyjne.

Dying Light 2 - premiera, wymagania, nowości i zmiany [25.02.2022]

Dying Light 2 - kooperacja

W Dying Light 2 (wzorem oryginału) nie zabraknie trybu kooperacji. Po raz kolejny gracze będą mogli łączyć się maksymalne w czteroosobowe drużyny i wspólnie przeżywać przygody w postapokaliptycznym świecie. Ze względu na nowych charakter produkcji (spora nieliniowość rozgrywki) mapa i wydarzenia będą dostosowywać się do decyzji podjętych przez gracza hostującego zabawę. Więcej informacji na temat trybu kooperacji w Dying Light 2 znajdziecie tutaj.

Nowości i zmiany

Dying Light 2 jeszcze bardziej skręci w stronę klasycznych gier RPG. Wybory będą decydować nie tylko o naszej historii, ale również otaczających nas osób i miejsc. W grze mają znajdować się podobno setki różnych scenariuszy, które dostosowywać się będą do naszych działań. Według twórców, niemal niemożliwe jest, aby dwóch graczy przeżyło dokładnie taką samą historię. Techland ujawnił, że system wyborów i konsekwencji w Dying Light 2 działać będzie na trzech głównych poziomach:

 • Pierwszy poziom (najwyższy) – kluczowe wybory, które bezpośrednio wpływają na dalszy rozwój głównej fabuły oraz na to, jakie zakończenie otrzymamy.
 • Drugi poziom – decyzje podejmowane w poszczególnych misjach, których konsekwencje ograniczone są do tych konkretnych zadań. Między innymi wpływają one na zmiany w świecie gry. Twórcy za przykład podali przygodę, w której gracze mogli uratować śpiewaczkę operową. Jeśli się na to zdecydowali, to postać ta pojawi się później w jednej z bezpiecznych osad. To jednak nie wszystko, część NPC może być zadowolona, że wokalistka dodaje im otuchy śpiewem, inni z kolei będą mieć pretensje, że tylko zużywa zasoby.
 • Trzeci poziom – decyzje, które będą wpływały bezpośrednio na frakcje i terytoria miasta. W zależności od naszych działań poszczególne grupy będą przejmować strategiczne punkty miasta, co w znaczący sposób wpłynie na rozgrywkę.

Rozmiar mapy

Dying Light 2 - premiera, wymagania, nowości i zmiany [25.02.2022]

Dying Light 2 będzie przede wszystkim produkcją znacznie bardziej ambitną i złożoną od pierwowzoru. Świat gry ma być nawet czterokrotnie większy, twórcom w pracach nad tworzeniem tak obszernej mapy pomagają liczne autorskie rozwiązania. Zespół deweloperski przyznał, że często podpatrywał rozwiązania z innych gier z otwartym światem i jednym z kluczowym elementów Dying Light 2 ma być bogactwo świata przedstawionego. Oznacza to nie tylko dużą lokację, ale również liczne losowe wydarzenia i ciekawostki, które będą się w niej pojawiać. Co więcej, to od decyzji graczy ma po części zależeć jak będzie wyglądał nasz świat w Dying Light 2. Zdaniem Tymona Smektały - dyrektora kreatywnego Dying Light 2, gracze nie chcą większych światów tylko ciekawszych, o większej jakości i taki też pojawi się w grze.

Dla nas najważniejszym aspektem Dying Light jako serii jest to, jak bardzo pionowy i prawdziwie otwarty jest nasz świat. Oczywiście, istnieją świetne gry z otwartym światem, które oferują graczom podobną swobodę, ale nasz jest wyjątkowy, ponieważ wszystko obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, co naprawdę podnosi poziom immersji. W Dying Light 2 wprowadzamy dodatkowy element - możliwość zmiany otwartego świata, przestrzeni rozgrywki, poprzez własne wybory. Podejmując różne decyzje, wprowadzasz do gry różne mechaniki rozgrywki - np. eksplodujące samochody-pułapki lub inne szalone ustrojstwa. W ten sposób naprawdę kształtujesz świat wokół siebie, a to naprawdę wspaniałe uczucie. - Techland

Dying Light 2 gameplay i trailery

Poniżej znajdziecie liczne oficjalne materiały studia Techland, w tym trailery, zwiastuny i gameplay z Dying Light 2 Stay Human.

Dying Light 2 – wymagania i platformy

Dying Light 2 oficjalnie zmierza na PC oraz konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X / S. Techland potwierdził już, że zespół równolegle pracuje nad optymalizacją gry na poszczególne platformy. Oznacza to, iż mało prawdopodobna jest powtórka z Cyberpunk 2077 i nabywcy Dying Light 2 na starsze konsole będą mogli cieszyć się płynną i efektowną rozgrywką już w dniu premiery. Oczywiście należy pamiętać, że posiadacze sprzętu nowej generacji (PS5, Xbox Series X) i PC mogą liczyć na lepszą jakość oprawy audio-wizualnej (4K, 60 kl./s, ray tracking) i płynniejszą rozgrywkę niż w przypadku graczy na Xbox One i PS4.

Oficjalne wymagania sprzętowe dla Dying Light 2: Stay Human na PC prezentują się następująco:

Minimalne wymagania systemowe (30 kl/s, 1080p, wyłączony Ray-Tracing):

 • Procesor: Intel Core i3-9100 lub AMD Ryzen 3 2300X
 • Pamięć RAM: 8GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 560 4GB
 • System operacyjny: Windows 7
 • Miejsce na dysku: 60 GB HDD

Rekomendowane wymagania systemowe (60 kl/s, 1080p, wyłączony Ray-Tracing):

 • Procesor: Intel Core i5-8600K lub AMD Ryzen 5 3600X
 • Pamięć RAM: 16GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB lub AMD Radeon RX Vega 56 8GB
 • System operacyjny: Windows 10
 • Miejsce na dysku: 60 GB SSD

Minimalne wymagania systemowe (włączony Ray-Tracing, 30 kl/s, 1080p):

 • Procesor: Intel Core i5-8600K lub AMD Ryzen 5 3600X
 • Pamięć RAM: 16GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB
 • System operacyjny: Windows 10
 • Miejsce na dysku: 60 GB SSD

Rekomendowane wymagania systemowe (włączony Ray-Tracing, 60 kl/s, 1080p):

 • Procesor: Intel Core i5-8600K lub AMD Ryzen 7 3700X
 • Pamięć RAM: 16GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 3080 10GB
 • System operacyjny: Windows 10
 • Miejsce na dysku: 60 GB SSD
Dying Light 2

Dying Light 2 Stay Human - Data premiery

Premiera Dying Light 2 Stay Human odbędzie się 4 lutego 2022 roku na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch (tylko wersja "w chmurze).

Dostępne wydania i edycja kolekcjonerska

Wiemy już, że Dying Light 2 zadebiutuje 4 lutego 2022 roku. Techland przygotował dla nas trzy wydania gry: standardowe, deluxe i kolekcjonerskie. Te pierwsze, to najbardziej podstawowe wydanie gry. Edycja Deluxe zawiera już znacznie więcej zawartości, w tym:

 • Grę Dying Light 2 na wybraną platformę
 • Nową historię w postaci DLC, które zostanie wydane w miesiącach po premierze gry.
 • Specjalne breloki do broni
 • Strój „Legendary”
 • Skórkę broni „Legendary”
 • Skórkę paralotni „Legendary”
 • Tapety gotowe do druku
 • Cyfrowy komiks
 • Cyfrowy artbook
 • Cyfrową ścieżkę dźwiękową z gry
Dying Light 2 Edycja Deluxe

Dying Light 2 Edycja Deluxe

Edycja Kolekcjonerska Dying Light 2 to z kolei prawdziwa gratka dla najwierniejszych fanów cyklu. W wielkim stylizowanym pudle zamknięto:

 • Grę Dying Light 2 na wybraną platformę
 • Zawartość Edycji Deluxe (m.in. dodatkowe DLC, które ukaże się po premierze gry oraz cyfrowe dodatki)
 • Steelbook
 • Artbook
 • Statuetkę „Obrońca Miasta” z lampką UV
 • Latarkę UV
 • Mapę Miasta
 • 3 pocztówki
 • Pakiet naklejek „Głos Miasta”
 • List z podziękowaniem od dyrektora kreatywnego
Dying Light 2 Edycja Kolekcjonerska

Dying Light 2 Edycja Kolekcjonerska

Edycję Kolekcjonerską Dying Light 2 wyceniono na około 1000 złotych. Niestety jest ona już niemal niedostępna w polskich sklepach.

Dying Light 2 będzie wyjątkowo brutalne. Gra otrzyma darmową aktualizacją do PS5 i Xbox Series X / S

Otrzymaliśmy kilka nowych, ciekawych informacji na temat Dying Light 2. Produkcja gry Techlandu faktycznie zmierza ku końcowi bowiem została ona już oceniona przez ESRB (Entertainment Software Rating Board). Przypomnijmy, jest to amerykańsko-kanadyjska organizacja utworzona w 1994 przez Interactive Digital Software Association, której zadaniem jest ocenianie zawartości i wyznaczanie granic wiekowych dla wydawanych w Ameryce Północnej gier komputerowych. Co nie jest dla nas wielkim zaskoczeniem, Dying Light 2 otrzyma najwyższą kategorię wiekową - "M" (tylko dla dorosłych).

ESRB otrzymało już do wglądu produkcję polskiego studia i argumentując swoją decyzję podkreślili, iż ta jest wyjątkowo brutalna. Podczas rozgrywki nie brakuje rozprysków krwi, rozczłonkowywania czy dekapitacji. Co więcej, pojawiają się również liczne wulgaryzmy, seksistowskie zwroty oraz podteksty o zabarwieniu erotycznym.

Jeśli obawialiście się, czy kupując wersję gry na starszą konsolę otrzymacie darmową aktualizację do PS5 i Xbox Series X / S, to mamy dla was dobrą wiadomość. Techland potwierdził, że każdy z graczy, który zdecyduje się na pre-order Dying Light 2 może liczyć na bezpłatną i łatwą migrację z PlayStation 4 na PlayStation 5 lub z Xbox One na Xbox Series X / S. Jak wynika z wypowiedzi przedstawiciela polskiego studia na darmową aktualizację będą mogły liczyć jedynie osoby, które złożyły zamównia przedpremierowe Dying Light 2. Możliwe jednak, że również po debiucie tytułu przejście na nową generację będzie darmowe.

Dying Light 2 z kolejnym pokazem z rozgrywki

Dying Light 2 już niebawem doczeka się kolejnej prezentacji. Studio Techland ujawniło, że już 1 lipca, o godzinie 21:00 czasu polskiego (najbliższy czwartek) odbędzie się drugi odcinek z serii "Dying2Know". Przypomnijmy, podczas pierwszego "Dying2Know" mogliśmy zobaczyć najnowszy zwiastun oraz gameplay z produkcji polskiego studia. Co więcej, poznaliśmy również datę premiery gry. Nic zatem dziwnego, że oczekiwania wobec "Dying2Know" 2 są ogromne.

Dying Light 2 na kolejnym gameplay'u. Tym razem w klimacie horroru

Zgodnie z zapowiedziami, podczas drugiego odcinka "Dying2Know", Techland zaprezentował nam nowy gameplay z Dying light 2. Tym razem twórcy przygotowali dla nas ponad 5 minutowy pokaz rozgrywki, który skupiał się na eksploracji budynków zajętych przez potwory. "Potwory" to słowo klucz, bowiem deweloperzy wyraźnie podkreślili, że nadprzyrodzone istoty, które pojawiają się w Dying Light 2 to nie zombie i nie chcą, aby tak je mylnie nazywano.

Chcąc podkreślić swoje stanowisko Techland zaprezentował kilka gatunków "potworów", które pojawią się w Dying Light 2. Oprócz typowego "mięsa armatniego" trafimy również na wielkich i silnych "demolisherów" oraz niezwykle zwinne "banshee". Co ciekawe, ten ostatni typ stworów będzie mógł zaskoczyć gracza i zaatakować go, zeskakując z wyżej położonych punktów.

Oprócz walki i parkouru, w Dying Light 2 nie zabraknie również rozwiniętego systemu skradania się, co również zostało przedstawione na najnowszym materiale.

Dying Light 2 otrzymał klimatyczny komiks

Studio Techland nawiązało współpracę z firmą Dynamite w celu stworzenia i wydaniu komiksu w uniwersum Dying Light 2. Zapowiedziana tydzień temu historia zatytułowana jest "Banshee - I Am The Cure". Jej akcja rozgrywa się w krytycznym momencie, w którym to wirus z Harran z oryginalnej gry Dying Light wymknął się spod kontroli. Miejscem akcji jest nieznane miasto, w którym wojsko próbuje znaleźć lekarstwo na groźnego wirusa. Podczas gdy naukowcy badają wirusa, dochodzi do katastrofy, która doprowadza do upadku ludzkiej cywilizacji i stworzenia świata, który zostanie przedstawiony graczom w Dying Light 2.

Autorem scenariusza komiksu "Banshee - I Am The Cure" jest Mariusz Pitura, który jest również głównym scenarzystą gry "Dying Light 2: Stay Human". Za stronę wizualną odpowiada natomiast Adam Markiewicz.

"Banshee - I Am The Cure" zadebiutuje zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej. Ta druga wersja jest przez limitowany czas dostępna całkowicie za darmo. Jeśli chcecie go zdobyć musicie udać się na stronę techlandgg.com i po szybkiej rejestracji komiks będzie wasz.

Dying Light 2 w pełni wykorzysta moc PlayStation 5 i Xbox Series X

Wiemy już, że studio Techland chce, aby Dying Light 2 na każdej dostępnej platformie prezentowało się jak najlepiej. Twórcy gry postarali się, aby wersja gry na PlayStation 5 i Xbox Series X otrzymała wszelkie możliwe "ficzery" graficzne, w tym ray tracing.

Piotr Pawlaczyk - główny projektant poziomów w Techlandzie, w jednym z ostatnich wywiadów, ujawnił, że na konsolach najnowszej generacji gracze otrzymają do wyboru dwa tryby graficzne: wydajność i jakość. Pierwszy z nich pozwoli na zabawę w stałych 60 klatkach na sekundę, drugi zaś sprawi, że na naszych ekranach ujrzymy znacznie więcej detali. Tryb jakość zaoferuje nam m.in. rozdzielczość 4K oraz pełne wsparcie dla technologii ray tracing.

Pracujemy nad kilkoma opcjami dla konsol nowej generacji. Osoby, które preferują doznania wizualne mogą skorzystać z trybu jakości oferującego ray tracing, efekty wolumetryczne i post-processing znacznie wyższej jakości. Już sama aktywacja RT powoduje skok jakościowy dzięki wiernemu oddaniu działania cieni - Piotr Pawlaczyk.

Techland wyraźnie nie chce powtórzyć błędów CD Projekt RED i Cyberpunk 2077, który wciąż nie otrzymał pełnego wsparcia na konsolach nowej generacji.

Techland coś kombinuje, Dying Light otrzymało ogromną aktualizację

Techalnd udowodnił już, że jak mało kto w branży potrafi dbać o swoją społeczność i tytuły. Dying Light pomimo 6 lat "na karku" wciąż otrzymuje nową zawartość. Wczoraj na serwery gry trafiła aktualizacja 1.38, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Techland nic nie wspominał o nowej zawartości (a z reguły to robi). Co więcej, nowa aktualizacja nie należy do najmniejszych. W przypadku wersji na konsole Xbox Series trzeba pobrać ponad 8 GB danych! Co dokładnie wchodzi w jej skład? W opisie aktualizacji na konsoli PS4 pojawiły się następujące informacje:

 • Dodano nowe bronie i schematy
 • Dodano nowy typ wydarzenia na żywo
 • Aktualizacja sekcji DLC
 • Drobne poprawki błędów

Wydaje się jednak, że to nie wszystko. Jeden z użytkowników serwisu Reddit - Cringeboi1218, zauważył, że zmienił się wielki baner w pobliżu "Wieży". Obecnie napis na nim głosi "are you dying 2 know more", co wydaje się być oczywistym nawiązaniem do cyklicznej serii spotkań z twórcami Dying Light 2. Możliwe, że Techland planuje rozszerzyć promocję nowego tytułu i otrzymamy wydarzenie powiązane z kolejnym epizodem "Dying2Know". Coraz więcej wskazuje zatem, że wkrótce otrzymamy nowe wieści na temat DL2.

Dying Light 2 pojawi się podczas targów Gamescom 2021

Już dziś podczas wydarzenia Gamescom Xbox Stream będzie mogli zobaczyć nowy materiał z rozgrywki w Dying Light 2. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej: "W jego trakcie Techland, zaprezentuje zupełnie nowy gameplay, a Lead Game Designer - Tymon Smektała, oraz Animation Director - Dawid Lubryka, opowiedzą więcej o systemie walki oraz parkourze, które stanowią jeden z filarów gry". Jeśli zatem nie możecie się już doczekać premiery gry to warto obejrzeć dziś Gamescom Xbox Stream.

Dying Light 2 na nowym zwiastunie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas prezentacji Microsoftu w ramach targów Gamescom 2021 Techland zaprezentował nowy zwiastun Dying Light 2 z elementami z rozgrywki. Nowy materiał skupia się na brutalnym systemie walki i poruszaniu się po świecie gry w stylu parkour. Twórcy ujawnili, że na potrzeby kontynuacji przygotowano niemal dwa razy więcej animacji postaci niż miało to miejsce w przypadku oryginalnego Dying Light. Efekty ich pracy możecie zobaczyć poniżej.

Dying Light 2 otrzymało darmowy audiobook

Techland odpowiednio dba o promocję Dying Light 2 i polski deweloper właśnie opublikował pierwszy z serii audiobooków inspirowanych postapokaliptycznym światem gry. Słuchowisko zatytułowane "Rosemary" przedstawia nam historię samotnego wędrowcy, który w poszukiwaniu schronienia trafił do zrujnowanego kościoła. Tam właśnie poznaje małego chłopca i tajemniczą kobietę, która opowiada mu historię Rosemary - młodej dziewczyny, która zaginęła wiele lat temu i od tamtej pory straszy ocaleńców. W polskiej wersji wystąpili: Paul Peterman (mężczyzna), Bożena Baranowska (kobieta) oraz Jerry Widuch (chłopiec).

Nieco ponad 10 minutowe nagranie możecie odsłuchać w serwisie YouTube (w kilku językach) bądź poniżej (wersja polska).

Dying Light 2 zadebiutuje również na Nintendo Switch. Techland zapowiedział kolejny pokaz gry

Tego się nie spodziewaliśmy. Techland był gościem ostatniego Nintendo Direct, jak się okazało obecność polskiego studia była związana nie tylko z premierą pierwszego Dying Light na Nintendo Switch, ale również z zapowiedzią Dying Light 2. Na początek data premiery Dying Light Platinum Edition, to obszerne wydanie zawierające podstawową wersję gry i wszystkie dodatki i DLC zadebiutuje na Switchu już 19 października. To jednak nie koniec dobrych wieści dla fanów konsoli Nintendo. Techland ujawnił, że Dying Light 2 również trafi na Nintendo Switch! Ze względu na ograniczenia konsoli, Dying Light 2 wykorzysta "chmurę" do płynnego działania. Choć nie będzie to wersja idealna dla wszystkich, to z całym pewnością warto docenić starania Nintendo i Techlandu. Co więcej D2 zadebiutuje na Switcha równolegle z pozostałymi wydaniami, oznacza to, że gra będzie dostępna już 4 lutego 2022 roku.

To jednak nie koniec wieści z obozu polskiego studia. Już w przyszłym tygodniu - 30 września, opublikowany zostanie kolejny, czwarty już, odcinek z serii Dying 2 Know. Tym razem prezentacja skupiać się będzie na otwartym świecie, eksploracji i muzyce. Wydarzenie poprowadzą: Tymon Smektała, główny projektant gry oraz streamerka Leahviathan. Gościem specjalnym będzie natomiast Olivier Deriviere - kompozytor muzyki do Dying Light 2 Stay Human.

Całą transmisje będziecie mogli obejrzeć 30 września, o godzinie 21:00, na oficjalnym kanale studia Techland na platformie Twitch.

Dying Light 2 z systemem zarządzania budynkami

W najnowszym odcinku Dying 2 Know twórcy gry Dying Light 2 opowiadali o bardzo ciekawym systemie, który pozwoli nam fizycznie zmieniać otaczający nas świat. Wraz z postępami w fabule będziemy odblokowywać dostęp do kolejnych regionów miasta. Zrujnowane dzielnice i budynki będziemy mogli jednak rewitalizować, wówczas to my zdecydujemy, która z frakcji będzie sprawować pieczę nad nowymi lokacjami oraz jakie korzyści zapewni ona nam i postaciom NPC. Przykładowo możemy zdecydować się na wybudowanie farmy dyń, piekarni, szkoły czy obiektu treningowego. Każdy z nich zapewni nam dostęp do innych aktywności pobocznych, zadań, a także przedmiotów i elementów wyposażenia. Twórcy podkreślają, że opcji jest tak dużo, że nie w sposób je wszystkie wykorzystać podczas jednorazowego przejścia gry. W doświadczaniu nowych wrażeń może nam pomóc również system multiplayer. Łącząc się z innymi graczami będziemy mieli okazję doświadczyć ich "wersji" miasta.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że Techland intensywnie pracuje nad darmową aktualizacją pierwszego Dying Light, która pozwoli wykorzystać pełen potencjał konsol nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X. Dying Light 2 4K i 60 klatkach na sekundę to idealny sposób na przetrwanie do premiery Dying Light 2.

Dying Light 2 na nowych materiałach z rozgrywki. Polska produkcja wygląda coraz lepiej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Techland udostępnił pierwszym dziennikarzom swoją najnowszą produkcję. Okazję na zapoznanie się z Dyting Light 2 miały już m.in. takie serwisy jak: IGN czy GameInformer. Każdy z dziennikarzy mógł cieszyć się rozgrywką przez około 4 godziny, co pozwala na zorientowanie się w fundamentalnych cechach gry. Chwalono przede wszystkim ulepszony parkour, system walki (który wciąż jest niezwykle brutalny) i rozwinięcie elementów RPG. Niemal każda decyzja gracza znajduje swoje odzwierciedlenie w świecie gry. Co więcej, nie są to mało istotne zmiany. W zależności od naszych wyborów ta sama postać niezależna może stać się naszym przyjacielem bądź śmiertelnym wrogiem. Decyzje graczy będą miał również wpływ na wygląd świata i dostęp do dodatkowych aktywności (w zależności od frakcji, którą wesprzemy). Sporym zmianom ulegnie również system dnia i nocy. Ten drugi choć jest ponoć "mniej straszny" od tego z pierwszej odsłony Dying Light, to znacznie ciekawszy i lepiej przemyślany. Tylko nocą będziemy mieli dostęp do niektórych zadań i budynków, które skrywają w sobie z reguły najlepszy sprzęt. Jak to wszystko prezentuje się w akcji możecie zobaczyć poniżej.

Zapowiedziano kolejne wydarzenie z cyklu Dying 2 Know. Otrzymamy nowy, 15-minutowy gameplay

W piątym odcinku Dying 2 Know twórcy skupia się na historii i zadaniach dostępnych w grze. Oprócz tego zaprezentowane zostaną szczegóły dotyczące nowego, brutalnego systemu walki oraz dowiemy się jak duży wpływ będą miały decyzje graczy na otaczający ich świat. Dying 2 Know odbędzie się już 2 grudnia (czwartek) o godzinie 21:00 czasu polskiego na oficjalnym kanale Techlandu na platformie Twitch. Wydarzenie poprowadzą: John Scott (aktor użyczający swojego głosu głównemu bohaterowi gry - Aidenowi Caldwellowi) oraz streamerka Leah.

Dying Light 2 w złocie! Premierze gry już nic nie zagraża

Studio Techland podzieliło się z nami znakomitą wiadomością. Dying Light 2 uzyskało tzw. "złoty status", oznacza to, że prace nad grą zostały zakończone i niebawem będzie ona mogła trafić do tłoczni. Co zatem będą robić twórcy przez najbliższe dwa miesiące, które dzielą nas od premiery gry? Po krótki, acz zasłużonym odpoczynku, zespół zajmie się "szlifowaniem" tytułu. Wszelkie błędy, niedoróbki, glitche i bugi zostaną znalezione i usunięte. Z całą pewnością deweloperzy będą również pracować nad optymalizacją tytuły, tak aby w dniu premiery wszystko było dopięte na ostatni guzik. Oznacza to również, że w dniu premiery Dying Light 2 możemy spodziewać się sporych rozmiarów aktualizacji.

Jak prezentuje się najnowsza wersja Dying Light 2 będziemy mogli zobaczyć już w najbliższy czwartek podczas Dying 2 Know.

Dying Light 2 na nowym, obszernym gameplay'u

Zgodnie z obietnicą, podczas ostatniego odcinka Dying 2 Know otrzymaliśmy obszerny gameplay z Dying Light 2. Ponad 16 minutowy materiał prezentuje nam jedno z dostępnych w grze zadań. Nie zabraknie tu walki (zarówno z zombie, jak i ludźmi), nowego, efektownego parkouru oraz pokazu wielu innych systemów rozgrywki, które pojawią się grze. Trzeba również przyznać, że nowa gra Techlandu jeszcze na żadnym z dotąd opublikownych materiałów nie prezentowała się tak dobrze pod względem oprawy graficznej. Jeśli zatem macie wolny kwadrans, to rozsiądźcie się wygodnie i oglądajcie.

Przy okazji przypominamy - do premiery Dying Light 2 pozostały już tylko dwa miesiąca. Gra zadebiutuje dokładnie 4 lutego 2022 roku.

Dying Light 2: Stay Human na znakomitym zwiastunie od Platige Image

Podczas wydarzenia The Game Awards 2021 wręczono nagrody dla najlepszych gier i ich twórców w 2021 roku. Dla wielu graczy to jednak nie to było najważniejszym elementem wieczoru. Podczas prestiżowej gali zaprezentowano bowiem nowe zwiastuny i zapowiedzi nadchodzących produkcji. Swoją obecność zaznaczyło również studio Techland, które przygotowuje się do premiery Dying Light 2: Stay Human.

Specjalnie z okazji The Game Awards 2021 polskie studio, wspólnie z Platige Image, przygotowało znakomity zwiastun CGI do Dying Light 2. Po prostu, musicie to zobaczyć.

Dying Light 2 ze świątecznym odcinkiem Dying 2 Know More

Techland dość niespodziewanie opublikował kolejny odcinek z serii Dying 2 Know More. Tym razem deweloperzy opowiadają o UI oraz HUD, czyli elementach interfejsu użytkownika, opcjach ułatwień dostępu i ogólnych wrażeniach, jakich doświadczą gracze podczas zabawy w Dying Light 2 Stay Human. Techland opowiada również o tym, jak głęboko do serca bierze opinie graczy oraz jak duże zmiany możemy wprowadzać do gry, aby dostosować HUD i inne elementy interfejsu pod własne preferencje.

Dying Light 2 będzie ogromne, twórcy chwalą się rozmiarami gry

Dying Light 2 ma być pod niemal każdym względem grą większą, lepszą i ciekawszą od pierwowzoru. Wiemy już, że dostępna w grze mapa niekoniecznie będzie większa od oryginału, ale za to znacznie bardziej zróżnicowana i lepiej zaprojektowana. Techland nie ustaje w promocji swojego najnowszego dzieła i tym razem pochwalił się, że w grze pojawi się ponad 500 przedmiotów do personalizacji postaci, które nie tylko wpłyną na nasz wygląd, ale również statystyki. To jednak nie wszystko. Choć w grze zabraknie broni palnej (z jednym bardzo małym wyjątkiem), to do dyspozycji graczy zostanie oddane ponad 140 rodzajów broni i modyfikacji. Rozbudowany system rzemiosła sprawi, że będziemy mogli sprawić, iż nasz oręż będzie np. podpalał przeciwników.

Przygotuj się na prawdziwie wciągającą walkę! Masz do dyspozycji 140 różnych rodzajów broni, które możesz trzymać w dłoni... lub rękach, do cięcia, dźgania, bezpośredniego podejścia i walki na dystans - dzięki temu zawsze poradzisz sobie nawet w najtrudniejszym starciu - Techland.

Do premiery Dying Light 2: Stay Human pozostał już zaledwie miesiąc. W najbliższych tygodniach Techland z całą pewnością ujawni kolejne szczegóły na temat produkcji. Wiemy już, że niebawem zobaczymy pierwszy materiał z rozgrywki w Dying Light 2 pochodzący z konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Dying Light 2 Stay Human będzie wspierane przez 5 lat!

Znakomite wieści dla fanów postapokaliptycznych historii z zombie w roli głównej przedstawili nam włodarze studia Techland. Dying Light 2 Stay Human będzie mogło liczyć na nową zawartość do nawet 5 lat po premierze. Na co dokładnie możemy liczyć? Przede wszystkim na dwa duże fabularne rozszerzenia, które zapowiedziano już wcześniej. Oprócz tego do gry trafią liczne wydarzenia sezonowe, nowe przedmioty, historie, a nawet lokacje.

Premiera Dying Light 2 Stay Human na Nintendo Switch przesunięta. Sony prezentuje nowy gameplay na PS5

Nie mamy najlepszych wieści dla posiadaczy konsoli Nintendo Switch, którzy wyczekiwali rychłej premiery Dying Light 2 na ich ulubionym sprzęcie. Studio Techland ujawniło, że premiera gry w wersji na konsolę Nintendo Switch (dostępnej w chmurze), odbędzie się później niż planowano. Choć nie otrzymaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery, to celem wrocławskiego studia jest wydanie gry w ciągu 6 miesięcy od pierwotnie planowanego debiutu (4 luty).

Znacznie większe powody do radości mają użytkownicy PlayStation 5. Techland wraz z Sony opublikowali nowy materiał z gry, który prezentuje nam trzy tryby ustawień graficznych, które będą dostępne w grze. Przypomnijmy, posiadacze konsol nowej generacji będą mogli wybierać spośród trzech trybów zabawy:

 • Wydajności - 60 FPS+
 • Jakości - z włączonym raytracingiem
 • Rozdzielczości - 4K

Jak prezentują się one "na żywo" możecie zobaczyć na najnowszym gameplay'u z Dying Light 2 Stay Human.

Dying Light 2 oficjalnie z polskim dubbingiem! Gra będzie dostępna również w wersji z napisami

Pierwsza odsłona serii Dying Light oferowała graczom zarówno wersję z polskimi napisami, jak i z dubbingiem. Nie da się jednak ukryć, że pełna polonizacja wywołała mieszane uczucia. W przypadku kontynuacji dzieła Techlandu długo musieliśmy czekać na oficjalne informacje w sprawie dostępnych wersji językowych w naszym kraju.

Na szczęście, studio Techland postanowiło dłużej nie trzymać nas w niepewności i ujawniło, że polscy gracze będą mogli po raz kolejny liczyć zarówno na pełen dubbing, jak i wersję z napisami. Dying Light 2: Stay Human to największa premiera w historii polskiego studia. Na potrzeby gry przygotowano 17 wersji językowych, z tego aż 10 z nich z pełnym dubbingiem. Twórcy gry zdradzili, że do nagrania wszystkich dialogów zatrudnionych zostało 999 aktorów.

dying light 2 wersje językowe

fot. Techland

Dying Light 2 szykuje się do premiery. Urocza cosplayerka zmienia się w potwora

Do premiery Dying Light 2 pozostał już nieco ponad tydzień. Studio Techland chce jak najlepiej wykorzystać ten czas na promocję swojego tytułu i trzeba przyznać, ze póki co robi to wyjątkowo dobrze. Polski deweloper nawiązał współpracę ze znaną i niezwykle utalentowaną cosplayerką - Iriną Meier, która postanowiła zmienić się w jednego z potworów z gry. Trzeba przyznać, że efekt końcowy jest porażający. Tak dobrze wykonanej charakteryzacji nie powstydziłyby się najdroższe hollywoodzkie produkcje. Cały proces przemiany możecie obejrzeć na materiale wideo poniżej.

Warto też przyjrzeć się innym pracom Iriny Meier, która słynie z odgrywania najsłynniejszych postaci z gier wideo i szeroko pojętej popkultury. Irina przeistoczyła się już m.in. w: Yennefer, Triss oraz Keirę Metz z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, Tifę Lockhart z Final Fantasy 7 czy Aelę z The Elder Scrolls V: Skyrim. Irinę możecie śledzić m.in. na Instagramie i Twiterze.

dying light 2 cosplay

(fot. Irina Meier / Twitter)

Irine Meier cosplay

(fot. Irina Meier / Twitter)

cosplay wiedźmin 3

(fot. Irina Meier / Twitter)

Dying Light 2 - pre-load i start rozgrywki. Sprawdź, jak przygotować się do gry

Studio Techland ujawniło, kiedy dokładnie gracze będą mogli wkroczyć do świata Dying Light 2. Jak widać na poniższej grafice, w Polsce gracze będą mogli rozpocząć swoją przygodę już o pierwszej nocy z 3 na 4 lutego. Co więcej, już na 48 godzin przed debiutem produkcji możliwe będzie pobranie gry na nasze dyski. Dotyczy to jednak tylko wersji na PC i PlayStation. Posiadacze konsol Xbox mogą bowiem rozpocząć pre-load już teraz!

dying light 2 pre-load

(fot. Techland)

Do premiery Dying Light 2 Stay Human pozostało już tylko dni. Możecie być pewni, że w nadchodzącym tygodniu na PCWorld.pl znajdziecie mnóstwo materiałów poświęconych grze polskiego studia.

Zobacz jak Dying Light 2 wygląda na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio Techland opublikował obszerny gameplay prezentujący Dying Light 2 Stay Human na konsolach minionej już generacji - PlayStation 4 i Xbox One. Polski deweloper od pierwszego ogłoszenia gry powtarza, że wszystkie dostępne platformy są dla niego tak samo ważne, o czym najlepiej można przekonać się oglądając poniższe wideo.

Dying Light 2 na konsolach PlayStation 4 i Xbox One będą działać w 30 klatkach na sekundę.

Dying Light 2 Stay Human na obszernym materiale z rozgrywki - zobacz jak wygląda jedna z misji w grze

Wybrani influenserzy otrzymali od studia Techland pozwolenie na publikację rozgrywki z jednego, konkretnego zadania pobocznego w Dying Light 2 Stay Human. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda "surowy", nieretuszowany gameplay z gry, to teraz macie ku temu znakomitą okazję. Ostrzegamy jednak przed ewentualnymi spoilerami.

Dying Light 2 Stay Human z pierwszymi recenzjami - jest dobrze

Dying Light 2 Stay Human otrzymało już pierwsze oceny od recenzentów. Jak poradziła sobie polska produkcja? Bardzo dobrze, w serwisie Metacritic średnia ocen na PC wynosi 79/100 punktów. Identyczną oceną może pochwalić się wersja na Xbox Series X/S. Nieco niżej oceniana jest wersja na PS5, ale to wciąż wysokie 77/100. Co ciekawe, niektóre opinie dziennikarzy są dość skrajne i cześć redakcji przyznała Dying Light 2 oceny na poziomie 9,5/10, inne zaś 5/10.

My również mieliśmy już okazję zapoznać się z Dying Light 2 Stay Human, jeśli jesteście ciekawi jak oceniliśmy grę studia Techland to link do naszej recenzji znajdziecie tutaj.

Dying Light 2 rządzi na Steam. Polska gra nie ma sobie równych

Techland ma pierwsze poważne powody do zadowolenia. Choć od premiery Dying Light 2: Stay Human nie minęły jeszcze 24 godziny, to gra już zdążyła przyciągnąć do siebie w szczytowym momencie aż 160 tysięcy graczy na platformie Steam. Co ciekawe, jest to wynik 3,5 raza lepszy od szczytowego osiągnięcia pierwszej części serii. Dying Light 2 udało się również daleko w tyle zostawić jedną z największych zeszłorocznych premier na Steam, czyli Resident Evil Village, w które bawiło się maksymalnie 106 tysięcy graczy.

Tak znakomite wyniki nie uszły uwadze... konkurencji. Włodarze CD Projekt Red i Bloober Team wykazali się pięknym gestem i oficjalnie pogratulowali Techlandowi sukcesu. Przedstawiciele "Red-ów" przygotowali nawet z tej okazji okolicznościową grafikę.

dying light 2

(fot. CD Projekt Red)

Techland zapowiada liczne poprawki Dying Light 2. Kolejna aktualizacja już w tym tygodniu

Dying Light 2 Stay Human zanotowało znakomity start, jednak nie obył się one bez pewnych problemów. Gracze na różnych platformach zgłaszają liczne błędy uniemożliwiające komfortową zabawę. Najbardziej problematyczna wydaje się obecnie zabawa w kooperacji, które generuje dodatkowe problemy. Poza tym gracze często narzekają na problemy z dźwiękiem i "czarnym ekranem". Techland jest świadom wszystkich usterek i zapowiedział, iż już w tym tygodniu wersja gry na konsole PlayStation, Xbox oraz PC otrzyma kolejną aktualizację.

Posiadacze PC mogą liczyć, że z Dying Light 2 zniknie sporo uporczywych błędów, w tym "nieskończony czarny ekran", który uniemożliwia dalszą zabawę. Na usprawnienia może również liczyć funkcja DLSS.

Dying light 2 pc

Dying Light 2 - lista poprawek na PC (fot. Techland)

Wersja gry na konsole PlayStation 4 i PS5 zostanie nie tylko pozbawiona licznych błędów i bugów, ale również wzbogacona o lepszą optymalizację, poprawiony wygląd postaci, a także zmiany w balansie rozgrywki.

dying light 2 playstation

Dying Light 2 - lista poprawek na PlayStation (fot. Techland)

Dying Light 2 na konsolach Xbox również może liczyć na szereg najbardziej istotnych poprawek dotyczących zawieszania się i problemów z połączeniem podczas rozgrywki w kooperacji. Najciekawiej zapowiada się jednak wsparcie dla funkcji VRR (tylko na Xbox Series X), które ma sprawić, że gra będzie działać płynnie w ponad 60 klatkach na sekundę. Warto tu przypomnieć, że dziennikarze Digital Foundry już wcześniej wspominali, iż Dying Light 2 na konsolach XBox Series X może otrzymać ekskluzywny tryb zabawy, który pozwoli cieszyć się rozgrywką w 120 klatkach na sekundę.

Dying light 2 xbox

Dying Light 2 - lista poprawek na Xbox (fot. Techland)

Techland poinformował również, że już pracuje nad kolejnymi poprawkami i usprawnieniami. Do gry mają trafić m.in.: możliwość wybrania angielskiego dubbingu (bez względu na oryginalną wersję gry) oraz dodatkowe opcje ustawień graficznych - na wszystkich platformach.

Dying Light 2 Stay Human z patchem 1.04 na PC, konsole muszą poczekać

Studio Techland nie ma ani chwili wytchnienia i cały czas pracuje nad usprawnieniami Dying Light 2. Gracze PC-towi mogą się już cieszyć z aktualizacji - 1.04. Najważniejsze zmiany i poprawki, które wprowadza to:

 • Naprawiono różne błędy powodujące awarie gry
 • Naprawiono replikację martwych ciał SI w kooperacji
 • Dodano ulepszenia DLSS
 • Naprawiono błąd, który pojawiał się, gdy gracze nie mogli sprzedać kosztowności sprzedawcy
 • Naprawiono artefakty widoczne na niektórych kartach AMD
 • Poprawiono opcje bindowania klawiszy myszy

Niestety, gracze konsolowi na swoje patche będą musieli poczekać nieco dłużej. Techland tłumaczy, iż proces aktualizacji gry na konsolach wygląda nieco inaczej niż na PC i zespół potrzebuje kilku dodatkowych dni. Możemy się jednak spodziewać aktualizacji 1.04 najpóźniej do piątku.

Dying Light 2 z kolejnym patchem na PC, gracze konsolowi wciąż czekają

Studio Techland właśnie poinformowało, że Dying Light 2 na PC otrzymało patch 1.06, która wprowadza do gry kolejne poprawki i usprawnienia.

dying light 2

Dying Light patch 1.06 - lista poprawek (fot. Techland)

Niestety, gracze konsolowi wciąż czekają na aktualizację 1.04. Ta była obiecana do końca i Techland nadal podtrzymuje swoje obietnice. Niestety, nadal nie wiadomo kiedy dokładnie patch trafi na PlayStation i Xbox bowiem obecnie przechodzi proces certyfikacji.

Dying Light 2 z kolejnymi aktualizacjami i pierwszym darmowym DLC

Gracze konsolowi wreszcie doczekali się debiutu aktualizacji 1.04. Co więcej, Techland ujawnił pierwsze darmowe DLC do gry - Authority Pack. Jest to zestaw wyposażenia (w sumie 7 elementów) inspirowany jedną z frakcji w grze, a mianowicie "Stróżami Prawa". Authority Pack zostanie podzielone na trzy części. Pierwsza zaoferuje nam nową kurtkę, spodnie i buty. W drugiej do tego zestawu dołączą: maska, rękawice i karwasze. Ostatnia część DLC zawierać będzie z kolei nową broń - dwuręczny młot. Jak nowa zawartość prezentuje się bezpośrednio w grze możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie.

Jeśli chcecie być na bieżąco z nową zawartością z Dying Light 2, to radzimy wam zapisać się do TechlandGG. Tam też znajdziecie nie tylko darmową zawartość do gier studia Techland, ale również wyzwania i inne atrakcje.

Dying Light 2 z poważnym problemem. Uważajcie na "pętlę śmierci"

Niektórzy z graczy zaczęli zgłaszać dość poważny problem, który niemal uniemożliwia dalszą zabawę w Dying Light 2. "Pętla śmierci" lub "death-loop bug" pojawia się gdy postać gracza zginie podczas zadania na "ograniczonym obszarze". Po powrocie do "żywych" gracz może pojawić się w innej części mapy, co sprawia, że limit czasu nie pozwala mu na ukończenie tego etapu zadania. Co ciekawe, błąd ten został usunięty już w aktualizacji 1.0.4. Niestety nie pomogło to graczom już dotkniętym przez bug.

Studio Techland jest świadome tego problemu i stara się pomóc graczom, których wciąż nęka "pętla śmierci". Niestety, wciąż nie wiemy, kiedy ów usterka zostanie naprawiona.

Dying Light 2 z kolejnym darmowy DLC i aktualizacją

Techland udostępnił już drugą część DLC "Authority Pack", tym razem do odebrania są: rękawice, karwasze i nakrycie głowy inspirowane "Stróżami Prawa", czyli jedną z frakcji z gry. Więcej informacji o tym, jak odeberać DLC znajdziecie na stronie TechlandGG. To jednak nie koniec dobrych wieści. Wersja gry na PC otrzymała kolejną aktualizację, która usuwa całkowicie problem z tzw. "Pętlą śmierci", z kolei gracze, którzy byli nią objęci mogą teraz skorzystać z nowej funkcji, która gwarantuje dodatkowy zapis automatyczny i pozwala cofnąć się w fabule do miejsca sprzed ostatniego zadania.

Gracze konsolowi jak zwykle będą musieli poczekać nieco dłużej na rzeczone poprawki, ale możemy śmiało założyć, że jeszcze w tym tygodniu trafią one na serwery gry.

Techland nie zwalnia tempa, Dying Light 2 otrzymuje kolejne DLC

Techland kontynuuje intensywne wsparcie Dying Light 2 i właśnie zapowiedział kolejne darmowe DLC. Tym razem do zdobycia jest efektowny zestaw wyposażenia postapokaliptycznych Roninów.

Chodzi o równowagę. Po prawie i porządku przyszedł czas na wolność i indywidualność. Przygotuj się na nasz darmowy pakiet Roninów! Podobnie jak jego poprzednik, pojawi się w trzech częściach - Techland.

Kurtka, spodnie i buty z DLC do Dying Light 2

(fot. Techland)

Dying Light 2: Stay Human otrzyma grę planszową!

Techland chce jak najlepiej wykorzystać potencjał swojej marki i właśnie ogłosił, że przy współpracy z firmą Glass Cannon Unplugged przygotuje Dying Light: The Board Game, czyli grę planszową w uniwersum gry. Niestety, obecnie nie otrzymaliśmy zbyt wielu informacji na temat samej gry, a jedynie projekt pudełka i krótki materiał wideo.

Dying Light 2 - premiera, wymagania, nowości i zmiany [25.02.2022]

Warto jednak dodać, że Glass Cannon Unplugged obecnie pracuje także nad inną adaptacją polskiej gry, a mianowicie chodzi o planszową wersję Frostpunk od 11 bit studios.

Zobacz również: Wszystko co wiemy na temat GTA 6: data premiery, postacie, mapa, platformy docelowe i więcej


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: