Dying Light 2 - twórcy prezentują nowy, blisko półgodzinny gameplay!

Studio Techland opublikowało obszerny materiał z rozgrywki w Dying Light 2. Polski gamedev w najlepszym wydaniu.

Dying Light 2 - kontynuacja przebojowej gry akcji z otwartym światem, autorstwa polskiego studia Techland, po raz pierwszy została zaprezentowana podczas zeszłorocznych targów E3. Od tamtej pory otrzymywaliśmy tylko skrawki informacji na temat produkcji.

Dziennikarze z redakcji na całym świecie, donosili, że podczas tegorocznych targów E3 zaprezentowano obszerny materiał z rozgrywki w Dying Light 2, jednak został on pokazany jedynie za tzw. "zamkniętymi drzwiami". Techland postanowił, że dość już tajemnic i udostępni rzeczony materiał na swoim oficjalnym koncie w serwisie YouTube.

Opublikowany materiał prezentuje nam jedną z misji w grze i konsekwencje związane z konkretnymi wyborami. Co istotne, nawet najmniejsza decyzja może mieć wpływ na otaczający nas świat.

Warto tu przypomnieć, że już rok temu twórcy zapowiadali, że Dying Light 2 będzie grą pod każdym względem większą, lepszą i ładniejszą od pierwowzoru. Produkcja Techlandu nie będzie posiadać już liniowej kampanii, tylko rozbudowaną historię, która ma być unikatowa dla każdego gracza. Za scenariusz gry odpowiada Chris Avellone, autor takich produkcji jak: Fallout 2, Planescape: Torment, Icewind Dale czy Neverwinter Nights 2. Imponujący świat Dying Light 2 działa na autorskim silniku – C-Engine, który został stworzony specjalnie z myślą o grach typu AAA z dużymi otwartymi światami.

Niestety wciąż nie znamy konkretnej daty premiery Dying Light 2. Twórcy zdradzili jedynie, że gra trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2020 roku.