Dying Light Aleja Koszmarów - powieść autorstwa Raymonda Bensona

Dzisiaj Techland zapowiedział powieść opartą na nadchodzącej grze action survival Dying Light. Powieść ta, zatytułowana Dying Light: Aleja Koszmarów, jest prequelem do wydarzeń przedstawionych w grze i przenosi czytelników do momentu tuż przed wybuchem epidemii, która zdziesiątkowała miasto Harran.

Dying Light: Aleja Koszmarów została napisana przez Raymonda Bensona, autora ponad trzydziestu opublikowanych tytułów, w tym oryginalnych powieści o Jamesie Bondzie na zlecenie Ian Fleming Estate.

„Stworzenie historii o początkach wydarzeń z DYING LIGHT było dla mnie ekscytująca przygodą”, mówi Benson. „Zawsze chciałem spróbować się z powieścią o zombie, zatem była to dla mnie doskonała okazja. Ludzie z Techlandu stworzyli bogaty i intrygująco ponury świat gry, oddając mi do dyspozycji wspaniałe i przerażające tło dla powieści. Wszyscy fani zombie, zarówno gracze jak i czytelnicy, mają na co czekać.”

Dying Light Aleja Koszmarów - powieść autorstwa Raymonda Bensona

Dying Light: Aleja Koszmarów opowiada przerażającą historię Mel Wyatt, osiemnastoletniej amerykańskiej lekkoatletki, która dwa tygodnie wcześniej uczestniczyła w Światowych Igrzyskach Lekkoatletycznych w Harran. Bedąc jedną z wielu Amerykanów pozostałych w Harran po wybuchu epidemii, Mel udało się przetrwać wraz jej młodszym bratem, Paulem, w odizolowanym hotelu – ich rodzice zostali zabici pierwszego dnia ataków zainfekowanych na stadion. Tak zaczyna się emocjonujący niczym tykająca bomba zegarowa thriller o przetrwaniu.

Gra Dying Light pojawi się na Xbox One, PlayStation 4 i PC w 2015 roku 27 stycznia w Ameryce Północnej i Południowej, 28 stycznia w Azji, Australii i Nowej Zelandii oraz 30 stycznia w Europie.