Dynamics P-500

Miniwieża zbudowana z kilku elementów tworzących kinowy system audio-wideo. Bez wątpienia hit cenowy - za 1500 zł otrzymamy pełny zestaw kina domowego.

Miniwieża zbudowana z kilku elementów tworzących kinowy system audio-wideo. Bez wątpienia hit cenowy - za 1500 zł otrzymamy pełny zestaw kina domowego.

Dynamics P-500

Wyposażenie zaskakująco bogate, jak na niemal dumpingową cenę. Jakość dźwięku i obrazu nie zachwyca. W tej cenie polecamy zestaw w innej konfiguracji.

Dynamics to producent, który kilka lat temu był dobrze znany na rynku polskim. W pewnym okresie firma zniknęła jednak z krajowych sklepów, aby pojawić się w nich na nowo pod koniec ub.r. Oferta Dynamicsa jest bardzo bogata. W Polsce na razie są dostępne: zestaw combo P-500 oraz amplituner zintegrowany z odtwarzaczem DVD. Zestaw, który otrzymaliśmy do testów, składa się z kilku elementów. Wykonanie wzbudza zaufanie. Obudowy poszczególnych komponentów są metalowe, a kolumny mają gustowne jasne okleiny o fakturze drewna. Fronty amplitunera, DVD i końcówek mocy wykonano z aluminium. Elementy wchodzące w skład systemu to: czterokanałowa końcówka mocy, amplituner z dwukanałowym wzmacniaczem oraz odtwarzacz DVD. Sposób łączenia wszystkich komponentów jest prosty, jednak nowicjuszom może sprawić pewne problemy ze względu na skąpe informacje konfiguracyjne zawarte w instrukcji. Odtwarzacz DVD ma 6-kanałowe wyjście analogowe wyprowadzające zdekodowany sygnał Dolby Digital 5.1 oraz DTS 5.1. Sześć kanałów należy podłączyć kabelkami analogowymi do odpowiednich wejść w amplitunerze i końcówkach mocy. Ponadto odtwarzacz DVD łączy się komputerowym kablem z amplitunerem. Dzięki temu informacje o odtwarzanej płycie są pokazywane na wyświetlaczu amplitunera (DVD nie ma swojego ekranu). Wyposażenie zestawu jest jak na swoją kategorię cenową imponujące. Odtwarzacz DVD ma wyjścia wideo w standardach komponent i Euroscart (z RGB). Możliwe jest odtwarzanie plików muzycznych MP3 oraz zdjęć cyfrowych zapisanych jako jpeg. Ponadto w amplitunerze zamontowano dekoder HDCD, który pozwala na odtwarzanie płyt zapisanych w tym standardzie. Dźwięk można wyprowadzić po jednym z dwóch wyjść cyfrowych (optyczne i koncentryczne). Do amplitunera, dzięki wejściom liniowym, można także podłączyć dwa zewnętrzne źródła dźwięku. Kolumny dostarczane w standardzie to najsłabszy element systemu. Kolumny główne są dobrej jakości. Są to konstrukcje dwudrożne z tunelem bas refleks umieszczonym na tylnej ściance. Kolumna centralna niestety zawodzi nasze oczekiwania. Jest doprawdy miniaturowa (podobnie jak tylne kolumny efektowe), a ponadto

Dynamics P-500

Pilot - pilot o przeciętnej ergonomii i jakości wykonania. Klawisze wyróżnione kolorami i kształtami, lecz pomimo tych udogodnień, posługiwanie się sterownikiem wymaga wprawy.

wyposażono ją tylko w jeden szerokopasmowy przetwornik. W praktyce sprawia to, że partie dialogowe są słabo czytelne, przygaszone, znacznie mniej obecne niż ścieżka dźwiękowa płynąca z dwóch pozostałych kanałów przednich. Subwoofer to kolejne zaskoczenie. Jego wymiary są mniejsze niż kolumn przednich. W oczywisty sposób ogranicza to jego możliwości reprodukcji najniższych częstotliwości. Tych, co tu dużo mówić, praktycznie nie ma. Dotyczy to zarówno odsłuchów wielokanałowych, jak i stereofonicznych. System ten sprawdzi się tylko w bardzo małych pomieszczeniach. Moc wzmacniaczy nie jest naszym zdaniem wystarczająca do dobrego nagłośnienia pomieszczeń większych niż 10 m2. Brzmienie jest jasne, pozbawione odpowiedniej podstawy basowej. Odnośnie do obrazu mamy mieszane odczucia. Zaletą procesora wideo jest to, że serwuje barwy naturalne dobrze nasycone, lecz nieprzejaskrawione. Wady to słaba ostrość (nawet przy ustawieniu dostępnej opcji regulacji ostrości na maksimum) oraz mżące dalsze plany obrazu. Pierwszy plan jest stabilny i wyraźny. Dalsze plany niestety potrafią drgać i rozpływać się, nie ma też mowy o ich dobrej detaliczności. Nawet w tanich odtwarzaczach DVD za ok. 400 zł da się uzyskać bardo dobrą wizję, wyświetlaną nawet bez przeplotu. Szkoda więc, że Dynamics zdecydował się na użycie układów wideo o jakości co najwyżej przeciętnej. Na szczęście w odtwarzaczu miniwieży można umieścić płyty z dowolnego regionu. Blokada regionalna została tu fabrycznie zdjęta, za co producentowi należą się podziękowania. Combo Dynamicsa trudno jednoznacznie ocenić. Od strony użytkowej jest wręcz doskonałe. Wyposażono je zdecydowanie lepiej, niż wskazywałaby na to cena. Wykończenie również mile zaskakuje. Użyte materiały są dobrej jakości, a precyzja wykonania nie budzi zastrzeżeń. Zawiedliśmy się jednak na brzmieniu. Oczekiwaliśmy lepszego basu oraz przede wszystkim solidnej kolumny centralnej, która w kinie domowym gra pierwsze skrzypce. Tu niestety sekcja smyczkowa została przesunięta do ostatniego rzędu. Lepiej prezentuje się obraz, chociaż i jemu można wiele zarzucić. Kwestię oceny komplikuje cena. Jest rzeczywiście bardzo niska. Za 1499 zł nie ma konkurencji dla tak dobrze wyposażonego combo. Alternatywą jest zakup odtwarzacza DVD Kody czy Ronina, a dokładając do tego niedrogi zestaw kolumn Kody serii AM, otrzymamy urządzenie o mniejszej uniwersalności (np. brak tunera radiowego), lecz o zdecydowanie lepszej jakości obrazu i dźwięku.

Informacje

Typ combo

Cena 1499 zł

Dystrybutor Polpak Polandhttp://www.polpak.com.pl

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, kompresja dynamiki, odtwarzanie MP3 i JPEG, HDCD, tuner radiowy, zoom

Złącza komponentowe, kompozytowe, Euroscart, wyjście i wejście 5.1, wyjście cyfrowe audio optyczne i koncentryczne, dwa wejścia liniowe