'Dynamiczna' klawiatura z OLED-ami

Rosyjska firma Art. Lebedev Studio opracowała klawiaturę, która zamiast zwykłych nadruków na klawiszach posiada małe wyświetlacze OLED. Zalet takiego rozwiązania jest wiele - choćby to, że układ klawiatury można zmieniać dynamicznie i błyskawicznie przełączać się pomiędzy różnymi ustawieniami.

Pomysł jest znakomity. Ponieważ każdy klawisz posiada swój własny mały wyświetlacz, to może on pokazywać nie tylko znak mu odpowiadający, ale na przykład funkcje specyficzne dla właśnie obsługiwanego programu, czy gry.

'Dynamiczna' klawiatura z OLED-ami

Klawiatura przystosowana do potrzeb Quake'a III

Chcąc teraz mieć np. klawiaturę ze znakami narodowymi, nie trzeba podłączać do komputera drugiego urządzenia, a wystarczy zmienić ustawienia i nasza klawiatura 'magicznie' zmienia wygląd. Fani gier też mogli by mieć pożytek z takiego urządzenia, gdyż bezpośrednio na klawiszach mogą zobaczyć zdefiniowane w grze funkcje (na ilustracji widzimy klawiaturę przystosowaną do Quake'a).

Zobacz również:

  • Recenzja: Corsair K65 RGB MINI - mały format, duża cena
  • Promocja! Akcesoria komputerowe i inne w RTV Euro AGD
  • Ludzie rzucili się na ścierkę od Apple! Dostawa dopiero w 2022

Oprócz tego klawiatura posiada blok dziesięciu dodatkowych klawiszy funkcyjnych, pod które można na przykład podpiąć ikonki najczęściej uruchamianych programów. Czy projekt ten trafi kiedykolwiek do produkcji, jeszcze nie wiadomo, ale pomysł jest bardzo ciekawy.

Projekt można obejrzeć na internetowej stronie firmowej.