Dynamiczny e-biznes

Eksperci twierdzą, że nadchodzi kolejna era cyfrowej ekonomii, która zmieni oblicze rynków elektronicznych.

Wraz z nową, masową falą dekapitalizacji i outsourcingu nadchodzą zmiany w biznesie elektronicznym. Jak twierdzą eksperci, wkrótce zaistnieją nowe internetowe przedsięwzięcia, odmienne od spotykanych dziś sklepów czy aukcji w sieci. Firmy, które stawiają na outsourcing, dzięki elastycznym kontaktom będą mogły oferować nowe, niespotykane produkty.

Pojawiają się już pierwsze firmy, oferujące usługi nowego typu. Przykładowo przedsiębiorstwo Model E korzystając z możliwości, jakie daje Internet, zapewni użytkownikom kupno zaprojektowanych przez siebie samochodów, które powstaną z części dostarczanych przez szerokie grono producentów. Ta kalifornijska firma już w I kwartale przyszłego roku zamierza otworzyć witrynę oferującą konfigurator samochodów, za pomocą którego użytkownicy będą mogli np. tak modyfikować luksusowe modele BMW, hondy czy porsche, aby powstały unikatowe modele, których nie kupiliby u dealera.

Podobne działania podejmują także firmy z innych branż. Merrill Lynch, Wells Fargo, Citibank i Morgan Stanley postanowiły wspólnie utworzyć witrynę oferującą usługi finansowe. Nad dostarczaniem kompletnych rozwiązań zgodnych z życzeniami konkretnego klienta pracują również firmy komputerowe, takie jak Dell. Dostarczanie produktów opracowywanych wspólnie z innymi przedsiębiorstwami i oferty dostosowane dokładnie do wymagań klienta będą przynosić ogromne zyski. Jak twierdzi Ed Yardeni, ekonomista z Deutsche Banku, podstawą prosperity będzie outsourcing.


Zobacz również