Dyne:bolic w nowej wersji

Dyne:bolic, wielofunkcyjna dystrybucja Linux doczekała się wersji 2.5.1. Nowe wydanie nie wprowadza zbyt wielu nowości do systemu.

Dyne:bolic

Dyne:bolic

Dyne:bolic GNU/Linux to dystrybucja przeznaczona przede wszystkim do zastosowań multimedialnych. System jest uruchamiany bezpośrednio z nośnika, a jego małe wymagania sprzętowe sprawiają, że jest to ciekawe rozwiązanie dla starszych maszyn (wymagane 64 MB pamięci RAM, procesor klasy Pentium). Wspomniane zastosowania multimedialne dotyczą między innymi odtwarzania i konwersji audio oraz wideo, modelowania grafiki 3D, korzystania z sieci p2p oraz innych "dobrodziejstw" Internetu. Projekt został rozpoczęty sześć lat temu i w tej chwili zrzesza dziesiątki programistów z całego świata.

Niestety nowa aktualizacja systemu (wersja 2.5.1 to aktualizacja wydania 2.5.0 DHORUBA) nie powala liczbą wprowadzonych nowości. Pojawiło się wsparcie dla oprogramowania Java (JRE, wtyczki do Firefoksa), kilka istotnych poprawek oraz usprawnione funkcje inicjalizacji systemu poprzez połączenie sieciowe (bootp, pxe). Usunięto również komunikator internetowy Ekiga na rzecz aplikacji Kiax i laxvomm. Ponadto zaktualizowano część oprogramowania.

Pobierz plik

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.


Zobacz również