Dyrektor generalny Sage chce odejść ze stanowiska

Po 16 latach szykuje się zmiana na stanowisku dyrektora generalnego firmy Sage. Paul Walker, obecny CEO zamierza w tym roku ustąpić ze stanowiska. Decyzja ma być podyktowana względami osobistymi.

Paul Walker jest związany z firmą Sage od ponad ćwierć wieku. Stanowisko dyrektora generalnego piastuje od 16 lat. Wcześniej, przez 7 lat był dyrektorem finansowym firmy. Z oficjalnego komunikatu wynika, że trwają poszukiwania jego następcy na najwyższym stanowisku kierowniczym Sage. Z nieoficjalnych informacji wynika natomiast, że Paul Walker pozostanie na stanowisku CEO jeszcze przynajmniej przez kilka miesięcy.

Pod kierownictwem Paula Walkera spółka rozwijała się m.in. w drodze przejęć mniejszych podmiotów. Wraz z zakupem firmy Symfonia w 2004 roku koncern Sage wszedł na polski rynek. Rok temu ostatecznie zrezygnowano z nazwy Sage Symfonia. Ogólnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat do spółek należących do Grupy Sage włączonych zostało kilkadziesiąt mniejszych podmiotów. Analitycy podkreślają jednak, że w ostatnich latach tempo rozwoju firmy liczone w liczbie akwizycji spada. W 2006 roku firma Sage kupiła osiem spółek. Jedną z przejętych wtedy firm była francuska spółka Adonix. ERP - Sage ERP X3" data-status="http://computerworld.pl/news/353691/Sage.z.nowym.systemem.ERP.dla.wiekszych.firm.html">Kierownictwo koncernu Sage chce rozwijać stworzony na bazie rozwiązań tej firmy system klasy ERP - Sage ERP X3. Z ubiegłorocznych zapowiedzi wynika, że oprogramowanie zostało stworzone i będzie rozwijane pod kątem potrzeb biznesu prowadzonego w warunkach postępującej globalizacji. Główne obszary funkcjonalne systemu to produkcja, dystrybucja i finanse. Oprogramowanie ma również charakteryzować się modułową budową i dużą skalowalnością. Przedstawiciele firmy Sage liczą na zainteresowanie m.in. ze strony lokalnych oddziałów międzynarodowych. Z kolei w 2007 i 2008 roku sfinalizowano odpowiednio pięć i trzy transakcje tego typu. W zeszłym roku nie zamknięto żadnej akwizycji.

Informacja na temat planowanej zmiany na stanowisku dyrektora generalnego firmy wywołała lawinę spekulacji na temat strategii rynkowej Sage na kolejne lata. Mówi się m.in. o zamiarze koncentracji na działalności w Europie i sprzedaży amerykańskiego oddziału firmy, a nawet o ewentualnym połączeniu z większym dostawcą systemów finansowych i rozwiązań klasy ERP. Wartość firmy jest obecnie szacowana na ok. 3,3 mld funtów.

Czytaj też:

Plaut wraca na rynek ERP

Oracle szykuje nowe funkcje dla oprogramowania Hyperion

Nowy prezes zarządu S&T Services Polska