Dyrektor generalny Xiaomi przyłapany z iPhone'm

Czyżby sprzęt od Xiaomi nie był tak dopracowany, jak urządzenia Apple? Lei Jun to kolejny dyrektor firmy technologicznej przyłapany z iPhone'm.

Lei Jun będący obecnym dyrektorem generalnym Xiaomi zaliczył właśnie sporą wpadkę wizerunkową.

Dyrektor generalny Xiaomi przyłapany z iPhone'm

Źródło: techadvisor.co.uk

W historii firm technologicznych było już kilka przypadków, kiedy to gwiazdy reklamujące sprzęt danej firmy na podstawie wartych wielomilionowych kontraktów pokazywały się publicznie ze smartfonami od Apple. Często fakt, że ktoś prywatnie korzysta z iPhone'a jest ujawniany za pośrednictwem postów w mediach społecznościowych, które czasami pokazują, z jakiego urządzenia została wysłana wiadomość.

Dyrektor generalny od Xiaomi wpadł właśnie w taką pułapkę. Jego ostatni post na portalu społecznościowym Weibo został wysłany z iPhone'a.

Lei Jun będący urzędującym prezesem Xiaomi China na wszystkich wydarzeniach oraz w życiu prywatnym zawsze widywany był w towarzystwie najnowszych, flagowych smartfonów produkowanych przez jego firmę. Jak się dziś okazało możliwe, że Jun dobrze maskował swoje upodobanie do sprzętu od Apple.

Najnowszy post wysłany z iPhone'a został po raz pierwszy zauważony przez portal Gizmochina. Chińscy użytkownicy smartfonów Xiaomi, którzy posiadają ogromną społeczność szybko zauważyli, że Lei Jun korzysta z iPhone'a. Nie powinno dziwić nas, że nie spodobała im się ta informacja.

Dyrektor generalny Xiaomi przyłapany z iPhone'm

Źródło: techradar.com

Czy najnowszy post oznacza, że Lei Jun nie wierzy w urządzenia produkowane przez swoją firmę? A może prezes boi się, że jest inwigilowany? Jest to możliwe, ale to bardzo mało prawdopodobne teorie.

Bardzo możliwe, że Lei Jun faktycznie posiada iPhone'a z którego korzysta na co dzień. W końcu jako prezes Xiaomi może chcieć osobiście przyglądać się poczynaniom konkurencji. Bardzo możliwe, że część z innych postów udostępnionych przez dyrektora generalnego również nie została wysłana za pośrednictwem smartfona wyprodukowanego przez Xiaomi. Aplikacje mediów społecznościowych informują jedynie pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego pracuje urządzenie wysyłające post.

Na podobnej sytuacji przyłapany został również CEO Realme Madhav Sheth. On również został korzystał z iPhone'a.

Sprawdź, co już wiemy o nadchodzącym iPhone'ie 12 tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi Note 10 Pro.

Źródło: techradar.com