Dyrektorzy finansowi spodziewają się wzrostu

W amerykańskich firmach z branży IT dyrektorzy finansowi spodziewają się wzrostu zatrudnienia i upowszechniania się modelu cloud computingu.

Firmy technologiczne oczekują, że w tym roku ich sektor znowu zacznie rosnąć i planują zatrudniać nowych pracowników - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego wśród dyrektorów finansowych z sektora IT.

Aż 46% ankietowanych CFO twierdzi, że ich firmy będą w tym roku zwiększać zatrudnienie. Spodziewają się także poprawy sytuacji całego sektora IT - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę BDO USA w styczniu br.

Zobacz również:

  • Chcesz dołączyć do Europejskiej Agencji Kosmicznej? Szykuj się na kosmiczną konkurencję
  • LinkedIn zhakowane! 93% użytkowników zagrożonych

Firmy będą zatrudniać w działach sprzedaży i marketingu, 48% respondentów planuje rekrutację w tych obszarach, a także w działach badań i rozwoju - 22% wskazań.

Niemal połowa ankietowanych CFO spodziewa się wzrostu płac, a 48% - podwyżki jeszcze w tym roku. Zdaniem 55%, ich pracownicy będą w większym stopniu łączyli wynagrodzenie z wynikami pracy.

Wyniki badania pokazują także, że coraz popularniejsze stają się rozwiązania cloud computingu - 72% CFO twierdzi, że ich firmy używają tej technologii. Najważniejszymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji o przejściu do chmury obliczeniowej jest usprawnienie działań biznesowych, poprawa stabilności, elastyczność kosztowa. Wśród firm korzystających z cloud computingu 55% zamierza zwiększyć wykorzystanie tego modelu. Jednak 28% ankietowanych CFO nadal unika tej technologii. Najważniejsze przyczyny niechęci to: obawy o kwestie bezpieczeństwa (29% wskazań), złożoność i koszty implementacji (29%), ograniczony dostęp do aplikacji (29%).

Więcej na ten temat:

Optymistyczni CFO z firm technologicznych

Najważniejsze trendy rekrutacji w finansach na 2011 rok