Dysk 250GB dla konsoli Xbox 360 za miesiąc

W przyszłym miesiącu Microsoft rozpocznie sprzedaż dysku zewnętrznego dla konsoli Xbox 360. Urządzenie o pojemności 250GB trafi w pierwszej kolejności na rynek Japonii. nie wiadomo czy Microsoft zdecyduje się później rozszerzyć sprzedaż na inne państwa.

Premiera dysku 250GB dla Xbox 360 w Japonii będzie pierwszą, podczas której Microsoft sprzedaje dodatkowy dysk niezależnie od konsoli Xbox 360. Od ubiegłego roku klienci mogli nabyć dysk, ale wyłącznie w pakiecie z nową konsolą.

Dysk 250GB dla Xbox 360 trafi do sprzedaży 11 marca w cenie około 170 dolarów.

Dzięki dyskowi, klienci będą mieli do dyspozycji ponad dwa razy więcej wolnej przestrzeni na oprogramowanie, multimedia czy treści pobierane z Xbox Live Marketplace. Standardowo konsola Xbox 360 Elite oferuje tylko 120GB.

Zobacz również:

  • Awaria Xbox Live / Xbox Game Pass - błąd 0x87DD0006 [Aktualizacja]
  • Przez Xbox Game Pass odechciało mi się grać
  • Ponad 70 nowych gier na Xbox w ramach wstecznej kompatybilności

Rzecznik japońskiego oddziału Microsoftu powiedział, że firma nie planuje póki co wprowadzać dysku do sprzedaży w innych państwach. Można się jednak spodziewać, że gigant z Redmond niedługo zdecyduje się na ten krok - firma od dłuższego czasu prowadzi bowiem politykę rozszerzenia zasięgu Xbox Live oraz sprzedaży za pomocą usługi dodatkowych treści. Efektem jest to, że Xbox Live skończyło rok 2009 mając 29 mln użytkowników, o 35% więcej niż w roku 2008.

Xbox Live nie działa w Polsce. Gracze stawiają ultimatum.

Microsoft pod koniec stycznia zobowiązał się przekazać polskiej społeczności posiadaczy Xbox 360 oficjalną odpowiedź firmy w sprawie zarzutów o brak usługi Xbox Live na terenie naszego kraju. Deklaracja jest zwieńczeniem dyskusji, jaka zrodziła się po ogłoszeniu społecznej "KontrAkcji" ostro krytykującej brak dostępu do Xbox Live w Polsce. Więcej na ten temat w artykule Microsoft ma 30 dni na wytłumaczenie się z Xbox Live PL.