Dysk Google i dodatkowe gigabajty przestrzeni na dane dla użytkowników HTC

Posiadacze wybranych smartfonów HTC z rodziny One otrzymają dodatkową przestrzeń na dane w chmurze w usłudze Dysk Google. Których modeli dotyczy oferta i ile dokładnie gigabajtów ich posiadacze dostaną?

W ramach współpracy między HTC a Google użytkownicy telefonów tajwańskiej firmy otrzymają dodatkową przestrzeń na dane w usłudze Dysk Google. Na start z promocji będą mogli skorzystać posiadacze takich urządzeń jak HTC One Max oraz HTC One. W pierwszym przypadku do konta użytkownika dodane zostanie 50 GB wolnego miejsca. W drugim będzie to "zaledwie" 25 GB i to pod warunkiem, że użytkownik pobierze i zainstluje najnowsze oprogramowanie HTC Sense 5.5.

W przeszłości HTC współpracowało z Dropboksem. Użytkownicy telefonów tajwańskiego producenta podczas konfiguracji smartfona mogli zalogować się na swoje konto w usłudze i zdobyć nawet 25 gigabajtów wirtualnej przestrzeni na dane w chmurze. Wygląda na to, że posiadacze urządzeń HTC nadal będą dostawać dodatkowe gigabajty, ale ich dostawcą nie będzie już Dropbox. Producent zachęca tym samym swoich klientów, aby sprawdzili Dysk Google.

Dysk Google i dodatkowe gigabajty przestrzeni na dane dla użytkowników HTC
Udostępnienie darmowej przestrzeni na dane to dobry ruch twórców Androida, aby zachęcić użytkowników do korzystania z Dysku Google. To również dobra wiadomość dla osób, które z chmury Google nie chcą korzystać. Przestrzeń na dane w ramach usługi Dysk Google połączona jest z pamięcią Gmaila i zdjęć Google Plus. Akcja promocyjna potrwa do końca stycznia. Aby z niej skorzystać należy zalogować się do aplikacji Dysku Google na wspieranym urządzeniu.

Zobacz również:

  • Xbox Game Pass - jakie gry w najbliższym czasie? Szykuje się mocny zestaw
  • Dark Web Monitoring - czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?
  • Google Chrome będzie sugerować treści z Dysku

Jak na razie nie ma informacji dotyczących przestrzeni w Dysku Google dla posiadaczy One Mini oraz zeszłorocznych modeli One X i One X+. Możliwe, że jeśli zostaną one ujęte w promocji, możliwość uzyskania gigabajtów pojawi się wraz z aktualizacją oprogramowania.

źródło: androidandme.com