Dysk Google na urządzenia mobilne z iOS i Androidem doczekał się aktualizacji

Chmura Google w wersji mobilnej doczekała się ostatnio aktualizacji. Aplikacja Dysk Google przeszła spore zmiany w odsłonie dla iPhone’ów i iPadów, czyli urządzeń z systemem Apple iOS. Edycja na smartfony i tablety z systemem Android otrzymała zaś aktualizację unowocześniającą nieco wygląd i poprawiającą błędy.

Google konkuruje z dyskiem SkyDrive Microsoftu i chmurą Dropbox. Aplikacje mobilne do obsługi Dysku Google doczekały się ostatnio aktualizacji. Wersja dla systemu iOS otrzymała niedawno nowości, z których od dawna cieszyli się posiadacze Androida. Aplikacja wygląda znacznie lepiej, a wśród nowych funkcji znalazł się nowy podgląd plików pozwalający na przejrzenie zawartości pliku jeszcze przed jego otwarciem.

Zgromadzone dane można przeglądać w formie kafelków, które przypominają trochę interfejs Windows Phone oraz karty w usłudze Google Now. Widok listy oczywiście nie znika, a użytkownik ma wybór, z którego chce w danym momencie korzystać. Nowa wersja pozwoli też na proste skopiowanie linku do konkretnego dokumentu lub pliku do systemowego schowka, aby następnie wkleić go np. w komunikatorze lub wiadomości email. Usprawniona została też wyszukiwarka, a na iPhonie można edytować dokumenty także w trybie poziomym.

Dysk Google na urządzenia mobilne z iOS i Androidem doczekał się aktualizacji
Wersja Dysku Google dla systemu Android otrzymała duże uaktualnienie już jakiś czas temu. Ostatnia aktualizacja nie wprowadza żadnych większych nowości, a jedynie poprawia kilka elementów interfejsu i eliminuje błędy. Dysk Google dla systemu iOS znajdziecie w sklepie App Store, podczas gdy wersja na Androida dostępna jest w sklepie Google Play. Za pomocą tych sklepów aplikacje można zaktualizować, bądź zainstalować jeśli wcześniej nie były obecne w systemie.

Zobacz również:

  • Arkusze Google osiągają 1 miliard instalacji w sklepie Google Play

Dysk Google to chmura od twórców najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej świata, systemu Android oraz przeglądarki Chrome OS. Jest to rozwinięcie pakietu biurowego online Dokumenty Google, który stał się częścią sieciowego dysku. Usługa pozwala użytkownikom na przechowywanie danych na zewnętrznych serwerach, współdzielenie zgromadzonych materiałów ze znajomymi i współpracownikami, dostęp do najnowszych wersji plików z dowolnego wspieranego urządzenia oraz synchronizację ich za pomocą aplikacji na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne.