Dysk Google z ważną aktualizacją bezpieczeństwa. Zadbaj o swoje dane!

Nowe udostępnianie linków do plików w Dysku Google stało się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Nowa funkcja spodoba się użytkownikom pakietu GSuite.

Google wprowadziło nową funkcje bezpieczeństwa do Dysku Google, która przy okazji znacząco ułatwia udostępnianie plików innym członkom tej samej organizacji.

Dysk Google

Dysk Google

Administratorzy usługi GSuite w obrębie organizacji mogą teraz zdefiniować konkretne grupy odbiorców, którym użytkownicy są w stanie udostępniać pliki z wykorzystaniem Dysku Google. Rozwiązanie to ma pomóc zwiększyć bezpieczeństwo danych wewnątrz organizacji, a jednocześnie ułatwić udostępnianie plików wybranym współpracownikom.

Funkcja udostępniania plików w organizacji została udostępniona w wersji beta w sierpniu ubiegłego roku. Od tego czasu Google wprowadziło dwie istotne zmiany, które oparte zostały na doświadczeniach użytkowników. Firma zwiększyła maksymalną liczbę grup docelowych z trzech do pięciu, a także umożliwiła administratorom GSuite dodawanie dowolnej grupy jako grupy docelowej.

Najnowsze rozwiązanie zostało zaprojektowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo obiegu danych w organizacjach, ale co ciekawe przy okazji znacząco ułatwia udostępnianie plików i pozwoli zaoszczędzić użytkownikom mnóstwo czasu.

Przykładowo w momencie, gdy kierownik działu chce udostępnić folder wszystkim swoim pracownikom nie musi już wpisywać ich imion i nazwisk. Wystarczy, że skorzysta z predefiniowanej grupy, w której znajdują się wszyscy jego podwładni.

Wcześniej możliwe było udostępnianie plików całej organizacji lub każdemu, kto posiadał link.

Nowe rozwiązanie ograniczy możliwość wycieku linki spoza organizacji. Od teraz pliki w organizacjach udostępniane będą z wykorzystaniem identyfikatora Google.

Najnowsze rozwiązanie z zakresu udostępniania plików jest już dostępne dla administratorów usługi GSuite. Funkcja domyślnie jest nieaktywna.

Sprawdź nasz ranking dysków chmurowych

Źródło: techradar.com