Dysk SSD - zrób to sam!

"SD to SSD" to interesujące urządzenie, które pojawiło się w ofercie serwisu GeekStuff4U.com. Dzięki niemu będziemy mogli w prosty sposób zbudować swój własny dysk SSD (Solid State Disc).

"SD to SSD" (SDB25SD) to niewielka płytka wyposażona w gniazda pamięci Secure Digital (niestety format SDHC nie jest obsługiwany). Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli samodzielnie skonstruować 2,5-calowy dysk typu SSD (Solid State Disc - dysk zbudowany w oparciu o pamięci flash) i umieścić go we wnętrzu naszego notebooka (obsługiwany interfejs - IDE).

Dysk SSD - zrób to sam!

SD to SSD

Użytkownik ma możliwość skorzystania z czterech kart SD o maksymalnej pojemności 2 GB każda, co wystarczy na uzyskanie maksymalnej pojemność na poziomie 8 GB. Należy przy tym pamiętać, że gniazda musimy "wypełniać" parzystą ilością flashowych nośników.

Niestety osoby, które zdecydowały by się na zakup nowości musza mieć świadomość, że jest to naprawdę kosztowne rozwiązanie. Urządzenie zostało bowiem wycenione na, bagatela, 258 USD! Oczywiście do tej kwoty należy też doliczyć koszt zakupu odpowiednich kart pamięci (rekomendowane - o prędkości na poziomie 20 MB/s).

Więcej informacji.