Dysk twardy droższy niż dobry komputer, ale za to jaka pojemność!

Chociaż ceny zarówno dysków SSD, jak i HDD idą w dół, Western Digital zaproponował model, którego cena zwala z nóg.

Fot.: Western Digital

Miejsce na przechowywanie danych zawsze się przyda. W przypadku dysków HDD pojemność 1 TB to już standard. Pozwala na zgromadzenie dużych ilości danych. Nikogo nie dziwi też dysk o pojemności 2, a nawet 4 TB. A co powiecie na dysk twardy o pojemności... 44 TB? Taki właśnie zaprezentowało Western Digital, jeden z wiodących producentów dysków twardych. Zalicza się on do serii My Book Duo, czyli modeli zewnętrznych. I nie został stworzony z myślą o biznesie czy zastosowaniach w IT, ale dla konsumentów.

Owszem, mamy tu optymalizację pod kątem RAID, czyli opcję działania jako dwóch niezależnych nośników po 22 TB każdy, a nawet dwa porty USB, ale nic nie stoi na przeszkodzie stworzyć taką kolosanie dużą partycję. WD My Book Duo oferuje szyfrowanie sprzętowe AES 256-bit, dzięki czemu wszystkie przechowywane dane są bezpieczne. Model ten działa zarówno pod Windows, jak i macOS. Ale jeśli marzy Ci się taki magazyn danych, musisz przygotować sporą kwotę. Western Digital wyceniło go na 1499 USD, czyli 6,7 tys. zł.

Zobacz również:

  • Orzeł wylądował - sprawdzam Gigabyte RTX 4080 Eagle OC
  • Western Digital pokazał nowe dyski dla graczy
  • 7 tanich sposobów na mocne podrasowanie Twojego PC

Dostępna jest także wersja My Book Duo 22 TB. Tutaj cena jest przystępniejsza, ale i tak spora - 599, 99 USD, czyli ponad 2,6 tys. zł.

Źródło: TechSpot