Dyski flash

I miejsce - PQI Cool Drive Pro U339 Pro

I miejsce - PQI Cool Drive Pro U339 Pro

Funkcję uniwersalnego nośnika danych przejęła popularna pamięć USB, oferując jednocześnie szybki transfer danych. Możliwość prostego i co najważniejsze - bezpiecznego przenoszenia danych to istotne udogodnienie dla większości z nas. Co istotne, ponieważ od ustanowienia standardu 2.0 minęło sporo czasu, znaczna część komputerów wyposażona jest właśnie w kontroler USB najnowszej generacji. Ponadto z uwagi na brak elementów mechanicznych nośniki te są bardzo odporne na uszkodzenia.

Przemyślana konstrukcja

Dyski flash
Liczba dostępnych modeli dysków flash może przyprawić o zawrót głowy, dlatego mieliśmy duży problem z wyborem najlepszych. Postawiliśmy na wyposażenie, szybkość działania i wydajność danego modelu niezależnie od oferowanej pojemności.

Znaczek Produkt Roku przyznaliśmy liderowi w kategorii wydajności. Co istotne, producent oferuje modele o pojemności od 256 MB do 2 GB, o zbliżonej wydajności oraz identycznej funkcjonalności, co dowodzi, że starannie dobiera podzespoły, a nie korzysta z tych, które akurat były pod ręką.

Cool Drive Pro U339 Pro ma trwałą aluminiową obudowę, a dołączana aplikacja USB Flash Disk Tool pozwala na zdefiniowanie jednej strefy prywatnej chronionej hasłem, formatowanie dysku oraz przygotowanie urządzenia do roli dysku startowego. Podsumowując: niewielkich rozmiarów gadżet o bardzo dużych możliwościach i wysokiej wydajności.

Dyski flash
Na drugim miejscu uplasował się model Kingstona, który również jest jednym z najszybszych urządzeń w swojej kategorii. Producent dodatkowo wyposażył go w możliwość sprzętowego szyfrowania przechowywanych danych kluczem AES-128. Podobnie jak model PQI, DataTraveler Elite ma zbliżoną wydajność, niezależnie od wybranej pojemności. Brak oprogramowania do przygotowania dysku startowego był główną przyczyną zajęcia drugiej lokaty. Do każdego z modeli dołączono sterowniki do starszych systemów.

Ostatni na podium model GoodDrive oferuje przyzwoitą wydajność, co istotne - niezależnie od oferowanej pojemności. O zajęciu wysokiego miejsca zadecydował bardzo dobry współczynnik wydajności do ceny. Model o pojemności 512 MB można kupić już za ok. 130 zł. Niestety do urządzenia producent nie dodaje żadnego oprogramowania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: