Dyski twarde zaczną tanieć od przyszłego miesiąca

Powódź w Tajlandii znacząco wpłynęła na wzrost cen dysków twardych. Zdaniem serwisu DigiTimes.com powinny one jednak zacząć spadać w przyszłym miesiącu.

Oprócz wielkiej tragedii dla mieszkańców Tajlandii ostatnie powodzie, które nawiedziły ten kraj, przysporzyły także ogromnych kłopotów rynkowi IT, co odbiło się bezpośrednio na nas, czyli konsumentach.

W szczególności dotknęły one producentów związanych z sektorem dysków twardych. Zalana została np. największa fabryka dysków firmy WD oraz fabryka, która zajmowała się dostarczaniem podzespołów do dysków firmy Seagate.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski SSD M.2 do 400 złotych. Dyski M.2 w dobrej cenie
  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Zdarzenia te spowodowały, że ceny dysków twardych poszybowały w górę. Na szczęście zdaniem serwisu DigiTimes.com wkrótce zacznie się to zmieniać, gdyż dostawcy, którzy nagromadzili zapasy HDD, postanowili wprowadzić je w grudniu do kanałów detalicznych.

Dlaczego?

Odkąd mająca siedzibę w Japonii firma Nidec (dostarcza silniki do HDD) wznowiła produkcję w jednej ze swoich fabryk w Tajlandii, natomiast wielu innych poszkodowanych producentów komponentów zaczęło bardzo agresywnie poszukiwać zastępczych rozwiązań, dostawcy uwierzyli, że sytuacja na rynku dysków twardych znacząco się poprawi już w styczniu przyszłego roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: