Dźgnięty nożem w głowę za oszustwo w Counter-Strike

W jednej z kafejek internetowych w Chinach doszło do makabrycznego zdarzenia - gracz został dźgnięty nożem w skroń przez rozgniewanych oponentów, gdy na jaw wyszło jego oszustwo w popularnej strzelance Counter-Strike.

Jak donosi serwis HotBloodedGaming.com, zdarzenie miało miejsce w chińskiej prowincji Jilin. Złość graczy toczących wirtualne potyczki w Counter-Strike wywołał pewien 17-latek, który korzystał z tzw. wallhacka (jest to program umożliwiający widzenie przez ściany).

Korzystanie z tego typu programów jest bardzo źle widziane przez innych graczy. Oszust przyłapany na gorącym uczynku jest banowany z serwerów, gdzie toczą się wieloosobowe pojedynki bądź rejestrowany w systemach przeciw oszustom. Jeden z takich systemów - Valve Anti-Cheat - po raz pierwszy został użyty w 2002 r. właśnie w grze Counter-Strike.

Zobacz również:

  • Posłuchaj, a nie zaśniesz - najlepsze podcasty o prawdziwych zbrodniach i zjawiskach paranormalnych na Spotify

Sprzeczka między graczami w chińskiej kafejce zakończyła się poważnym zranieniem oszusta, któremu wbito w skroń 30-centymetrowy nóż. Sprawcy uciekli z miejsca napadu, a ciężko rannego nastolatka przewieziono do szpitala.

Chłopak cudem przeżył. Nóż usunięto z jego czaszki po trwającej 10 godzin operacji. Wg lekarzy ostrze ominęło najważniejsze arterie i ośrodki motoryczne mózgu. Pacjent znajduje się jednak pod obserwacją, ponieważ nóż był zardzewiały, co może powodować powikłania bądź infekcję.

Więcej informacji: HotBloodedGaming.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: