Dziedzictwo Hogwartu - pokaz jeszcze w tym roku? Wiele na to wskazuje

Od zapowiedzi gry Dziedzictwo Hogwartu, która będzie osadzona w uniwersum Harry'ego Pottera minął ponad rok. Od tamtego czasu niewiele mogliśmy się dowiedzieć na temat produkcji. Pojawiły się nowe informacje mówiące o tym, że prezentacja odbędzie się jeszcze w tym roku.

fot. Cenega

Dziedzctwo Hogwartu, które jest tworzone przez Avalanche Software oraz Portkey Studios zostało zapowiedziane w 2020 roku. Początkowo mówiło się na temat premiery w tym roku, jednak z różnych przyczyn została ona przesunięta na 2022.

Według insiderki Millie A., która ma na koncie m.in. przeciek o grze Marvel's Wolverine, oficjalna prezentacja będzie miała miejsce w tym roku, podczas gali The Game Awards, która odbędzie się 9 grudnia. Miejmy nadzieję, że okaże się to prawdą, ponieważ Dziedzictwo Hogwartu jest jedną z najciekawszych pozycji, która może ukazać to uniwersum w grach wideo.

Zobacz również:

  • OnePlus Watch Harry Potter Edition - zegarek nie dla mugoli?

Nie poznamy tutaj losów Harry'ego oraz jego przyjaciół. Akcja gry będzie się toczyć w XIX wieku. Gracz wcieli się w postać młodego czarodzieja, który po dostaniu się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie odkryje, że nie jest zwyczajnym uczniem. Zorientuje się, że potrafi władać starożytną magią i tylko od nas będzie zależeć, czy ochronimy ten sekret czy skusi nas moc potężnej magii.

Według informacji przekazanych przez dewelopera gra pojawi się na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5.

Zobacz także: Twórcy Demon's Souls tworzą oryginalną grę na PlayStation