Dzięki aplikacji Walk and more nabierzesz ochoty na spacery

Na Androida dostępnych jest całkiem sporo aplikacji, które mają zachęcić do aktywności sportowej. Endomondo, Sports Tracker, Get Running i Nike+ Running to zaledwie część z nich. Dołączyła niedawno do nich polskie Walk and More, która ma zachęcić użytkowników do spacerów. W promocji aplikacji uczestniczy Robert Korzeniowski.


Aplikacje sportowe

Jak wspomnieliśmy, w sklepie Google Play znajduje się bardzo dużo aplikacji, które mają nakłonić rozleniwionych użytkowników smartfonów do ruchu. Naszą ulubioną aplikacją tego typu jest Endomondo.Stosują one często mechanizmy grywalizacji i pozwalają zmierzyć się w różnych dyscyplinach ze znajomymi z całego świata. Rejestrują aktywność sportową za pomocą modułu GPS i wysyłają informacje o treningu na swój serwer. Walk and More nie jest aplikacją, która ma być konkurencją dla programów sportowych i ma spełniać inne zadanie.

Walk and More działa zarówno na Androidzie, jak i Apple iOS

Walk and More działa zarówno na Androidzie, jak i Apple iOS

Walk and More

Aplikacje treningowe pozwalają rejestrować z reguły wiele aktywności sportowych. Walk and More skupia się wyłącznie na chodzeniu i spacerowaniu. Będzie bardzo dobrą propozycją dla osób, które już wcześniej odnajdywały radość w pieszych wędrówkach, ale jest szansa, że zainteresuje także osoby, które do tej pory stroniły od ruchu i aktywności. Dzięki aplikacji można spacerować po Polsce, nawet w okolicy swojego domu, a na ekranie smartfona użytkownik równocześnie odbywa spacer ulicami pięknych, zagranicznych miast. W aplikacji zawartych jest sześć tras, które mogą przebyć użytkownicy. Mogą oni zwiedzać ulice Paryża i Barcelony, odwiedzić Sycylię, podążyć Śladem starożytnych, zobaczyć Zamki Drakuli, lub wybrać się po prostu na Romantyczną przechadzkę.

Jak to działa?

Twórcy aplikacji postarali się, a ich program wyróżnia się z tłumu innych aplikacji w Google Play. Intuicyjne menu, bardzo dobrze dobrane kolory i śliczne grafiki sprawiają, że aż chce się jej używać. Przy pierwszym uruchomieniu program prosi o założenie konta, które jest możliwe zarówno za pomocą adresu e-mail, jak i konta w portalu Facebook. Jest także możliwość przetestowania aplikacji bez zakładania konta, ale wtedy wyniki nie zostaną zapisane. Po uruchomieniu jednej z sześciu tras użytkownikowi pokazane zostają podstawowe statystyki. Użytkownik ma wgląd w to, ile trasy już pokonał i jak daleko jest kolejny punkt kontrolny. Widać oczywiście także aktualną prędkość, wraz z uśrednioną prędkością z aktualnie pokonywanego odcinka. Każda z tras, które liczą nawet ponad 100 kilometrów, podzielona jest na etapy.

Interfejs aplikacji jest prześliczny

Interfejs aplikacji jest prześliczny

Niedociągnięcia

Z żalem musimy stwierdzić, że program lekko się przycina na smartfonie HTC One X, który najcześciej wykorzystujemy do testów aplikacji. To topowy model tajwańskiego producenta z czterordzeniowym procesorem, dlatego nie powinno to mieć miejsca. Nie przeszkadza to w korzystaniu z aplikacji, ale zmniejsza komfort. Mamy nadzieję, że kolejne wersje programu będą działać lepiej - jednak przy ocenie aplikacji należy wziąć pod uwagę fakt, że rzadko która pozycja jest pozbawiona wszystkich błędów zaraz po jej udostępnieniu. Niestety, nie mieliśmy możliwości wykonania własnych zrzutów ekranu z aplikacji. Spotkaliśmy się z tym pierwszy raz, więc dla pewności potwierdziliśmy to także na innym egzemplarzu telefonu, gdzie również nie można było wykonać zrzutów.

Walk and More ma zachęcić użytkowników smartfonu do ruchu

Walk and More ma zachęcić użytkowników smartfonu do ruchu

Pobierz aplikację

Jeśli potrzebujecie więcej informacji o aplikacji, a nasz opis jeszcze w pełni Was nie przekonał, możecie zapoznać się z nimi na stronie internetowej Walk and More. Zachęcamy jednak do przetestowania aplikacji samodzielnie. Dostępna jest bezpłatnie w sklepie Google Play, mogą ją pobrać także użytkownicy urządzeń opartych o system Apple iOS.

Na koniec prezentujemy krótką animację aplikacji z udziałem Roberta Korzeniowskiego, który zachęca do korzystania z aplikacji słowami:“Chodzenie to coś więcej niż stawianie kroków. To prawdziwy marsz po zdrowie i niesamowita przygoda. Przekonajcie się o tym korzystając z aplikacji WalkAndMore"