Dzień Babci i Dzień Dziadka 2023 - co kupić na ostatnią chwilę?

Zapomniałeś, że Dzień Babci i Dzień Babci już w ten weekend? Nic nie szkodzi. Podpowiadamy, jakie prezenty kupić, aby otrzymali je na czas.

Fot. Andrea Piacquadio z Pexels

Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to rodzinne święto obchodzone w celu uhonorowania dziadków. Przyjęło się, że kobiety świętują 21 stycznia, zaś mężczyźni - 22 stycznia. W te dni wnuki obdarowują swoich najbliższych skromnymi prezentami oraz ciepłymi życzeniami. Zwyczajowo w dobrym tonie uznaje się także odwiedziny lub uprzejmy telefon. Nie zawsze jednak istnieje możliwość osobistej wizyty, chociażby ze względu na odległości, jakie mogą dzielić nas od najbliższych. Zdarza się również, że w natłoku pracy i obowiązków po prostu to wydarzenie wyleci nam z głowy. Ale oczywiście to tylko umowna data - każdy moment jest dobry, aby skontaktować się ze swoimi dziadkami. Poza tym istnieją sposoby na to, aby nawet zapominalscy mogli obdarować swoich najbliższych i pokazać, że im na nich zależy.

poczta-kwiatowa

Fot. Gustavo Fring z Pexels

Poczta kwiatowa

Większość kobiet uwielbia, gdy ktoś podaruje im kwiaty. Jeżeli Twoja babcia również należy do tego grona, to skorzystać z usługi tak zwanej poczt kwiatowej. W sieci znajdziemy wiele różnych stron, które oferują taki rodzaj prezentów. W ten sposób możemy zamówić piękny bukiet, zestaw czekoladek lub inne gadżety z dostawą tego samego dnia.

Zobacz również:

  • Zapomniałeś o Dniu Babci i Dziadka? Pokażemy Ci co zrobić, żeby to się więcej nie powtórzyło
  • Dzień Babci - ten prezent może się nie udać. Gigantyczna kara za niedostarczenie kwiatów na czas

Super Prezenty

Alternatywą opcją jest skorzystanie z usług serwisu Super Prezenty. Znajdziemy tam lokalne oferty takie jak: bilety na spektakl, kolacje dla dwojga, seanse, masaże czy portret na zamówienie. Jest to doskonała opcja w przypadku, gdy nie mieszkamy w tej samej miejscowości co dziadkowie.

Rozmowa telefoniczna

Z pewnością nic tak nie ucieszy naszych dziadków jak rozmowa i złożone bezpośrednio przez nas życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Można to zrobić za pomocą wideokonferencji w takich aplikacjach jak Zoom, czy Microsoft Teams. Ewentualnie można po prostu zadzwonić.

Dostawa kurierem lokalnym

Poszczególne firmy kurierskie posiadają w swoich ofertach opcję tak zwanego kuriera lokalnego. W zależności od dystrybutora, przesyłka tym sposobem dotrze w ciągu kilku godzin od nadania, o ile zarówno nadawca, jak i odbiorca znajdują się na tym samym terenie.

Usługi takie oferują m.in. Inpost, najczęściej jednak takie opcje znajdziemy w lokalnych firmach, działających na konkretnym, określonym terenie, tak jak np. Pakersi.pl, czy DPD Today. By znaleźć lokalną firmę, należy wpisać frazę typu „kurier lokalny” lub „przesyłka w jeden dzień” w wyszukiwarce i dodać do tego nazwę swojej miejscowości.

kurier-lokalny

Fot. Artem Podrez z Pexels

Karty podarunkowe i vouchery

A może najlepszym prezentem okaże się karta podarunkowa lub voucher do ulubionego sklepu babci lub dziadka? W ten sposób sami będą mogli zadecydować o zakupach i wybrać to, co im najbardziej odpowiada. Właściwie każdy sklep oferuje tego typu karty, - oto kilka z nich:

  • RTV Euro AGD – karta podarunkowa - kup
  • Media Expert – karta podarunkowa - kup
  • Media Markt – karta podarunkowa - kup
  • Empik – karta podarunkowa - kup
  • Allegro – karta podarunkowa - kup
Dzień Babci i Dzień Dziadka 2023 - co kupić na ostatnią chwilę?

Źródło: AdobeStock/autor: JenkoAtaman

Poza tym warto zajrzeć jeszcze także do innych materiałów, w których podrzucamy ciekawe pomysły na prezent: Dzień Babci i Dzień Dziadka 2023 – co kupić? Oto moje propozycje! oraz Wybieramy prezenty na Dzień Dziadka i Dzień Babci! TOP 10 z Lidla i Biedronki.

My z kolei życzymy - Wszystkiego najlepszego, a szczególnie dużo zdrowia wszystkim Babciom oraz Dziadkom w dniu ich święta.