Dzień Babci i Dzień Dziadka – prezent dostarczony tego samego dnia

Dziś Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka, o których niektórzy mogli zapomnieć. Jak wysłać prezent babci i dziadkowi, aby otrzymali go jeszcze dziś? Podpowiadamy


Narodowy Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to nie lada wydarzenie, zwłaszcza w tym roku. Przez ostatnie miesiące pandemia koronawirusa dała się we znaki (i nadal daje) wszystkim ludziom na świecie, a zagrożenie zachorowaniem na Covid-19 nadal nie minęło. W najgorszej sytuacji są jednak seniorzy, ponieważ to właśnie oni znajdują się w grupie najwyższego ryzyka zachorowaniem i w najcięższy sposób je przechodzą. Dlatego też, wprowadzone środki ostrożności oraz reżim sanitarny najbardziej dotknęły osoby w podeszłym wieku, które nie tylko zaczęły z dnia na dzień obawiać się o swoje zdrowie i życie, ale także zostały ze względów bezpieczeństwa w pewien sposób odizolowane, nawet od swoich najbliższych.

Tym bardziej powinniśmy zadbać, aby w tym szczególnym roku nasze babcie i dziadkowie poczuli się docenieni i kochani. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w specyficznej sytuacji znajdują się obecnie wszyscy i łatwo zapomnieć o poszczególnych świętach. Na szczęście, istnieją sposoby na to, aby nawet zapominalscy mogli obdarować swoich najbliższych i pokazać, że im na nich zależy.

Dostawa za pośrednictwem kuriera

Choć dostawa kurierska niemal wszystkim kojarzy się z szybkością, to jednak nie zakładamy, że przesyłka zostanie odebrana i dostarczona tego samego dnia. Nic jednak bardziej mylnego, ponieważ poszczególne firmy kurierskie posiadają w swoich ofertach opcję tzw. kuriera lokalnego. W zależności od dystrybutora, przesyłka tym sposobem dotrze w ciągu kilku godzin od nadania, o ile zarówno nadawca, jak i odbiorca znajdują się na tym samym terenie.

dzień babci dzień dziadka prezent wysyłka jeszcze dziś tego samego dnia 21 stycznia 22 stycznia

Usługi takie oferują m.in. Inpost, najczęściej jednak takie opcje znajdziemy w lokalnych firmach, działających na konkretnym, określonym terenie, tak jak np. Pakersi.pl, DPD Today czy Goniec działający jedynie na terenie Warszawy. W takim wypadku najlepiej wpisać frazę typu „kurier lokalny” lub „przesyłka w jeden dzień” w wyszukiwarce i dodać do tego nazwę swojej miejscowości.

Kurier kwiatowy i inne usługi na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Jeśli nie chcemy osobiście nadawać przesyłki lub nie mamy na to czasu i możliwości, możemy skorzystać z usług poszczególnych firm. Możemy np. zamówić dla babci czy dziadka piękny bukiet kwiatów, zestaw czekoladek lub inne gadżety z dostawą tzw. pocztą kwiatową, czy skorzystać z innych firm oferujących zakup z dostawą tego samego dnia, jak np. Super Prezenty. Podobnie jak w przypadku kuriera lokalnego, najlepiej wyszukiwać takie oferty przez pryzmat danej okolicy. Jest to też doskonała opcja w przypadku, gdy nie mieszkamy w tej samej miejscowości co nasza babcia i wtedy wystarczy wyszukać odpowiednią ofertę w jej okolicy.

dzień babci dzień dziadka prezent wysyłka jeszcze dziś tego samego dnia 21 stycznia 22 stycznia

Z pewnością jednak, nic tak nie ucieszy naszej babci jak rozmowa z nami i złożone bezpośrednio przez nas życzenia z okazji Dnia Babci. Tym bardziej, że dzięki promocjom takich operatorów jak T-mobile, możemy do 22 stycznia otrzymać darmowe minuty na złożenie życzeń dziadkom.

Pamiętajmy też, aby dbać o starszych nam bliskich nie tylko w dniu ich święta, ale każdego dnia, gdy mamy taką możliwość. Możemy na przykład pomóc im zapisać się na tak istotne obecnie szczepienia na Covid-9, a informacje jak to zrobić znajdziecie tutaj. My z kolei życzymy - Wszystkiego najlepszego, a szczególnie dużo zdrowia wszystkim Babciom oraz Dziadkom w dniu ich święta.

Seniorom przyda się w tym szczególnym czasie dostosowany specjalnie dla nich telefon.