Dzień Dziecka z Larą Croft

Eidos ogłosił datę premiery Tomb Raider: Anniversary w Europie. Według informacji prasowej, którą wystosowała firma, gra trafi do sprzedaży dokładnie 1 czerwca 2007, czyli w Dzień Dziecka. To doskonała okazja by nabyć tytuł i jeszcze raz spotkać się z ponętną panią archeolog...

Warto dodać, że wspomniana data premiery dotyczy wyłącznie wersji Tomb Raider: Anniversary na PC i Playstation 2. Posiadacze PSP będą więc musieli jeszcze trochę poczekać.

Dystrybutorem gry w Polsce jest firma Cenega Poland. Firma jeszcze nie poinformowała, kiedy możemy spodziewać się rodzimej premiery. Według niepotwierdzonych informacji tytuł trafi na nasz rynek w czerwcu.

Gra będzie znacznie odświeżoną wersją pierwszej części serii Tomb Raider. Autorzy zapowiadają jednak, że nie zamierzają stworzyć jedynie wiernej kopii z nową oprawą audiowizualną. Fabuła gry ma bazować na tej znanej z "jedynki", zostanie jednak wzbogacona o zupełnie nowe elementy i rozwiązania. Produkcją zajmuje się zespół Crystal Dynamics odpowiedzialny m.in. za Tomb Raider: Legenda.

Tytuł trafi na rynek w wersji na PC, konsole PlayStation 2 oraz PSP. Oficjalna strona znajduje się pod tym adresem. Znajdziecie na niej screenshoty (PS2, PSP), trailer oraz kilka informacji o fabule tytułu.