Dzień Dziecka: zabierz dziecko w świat retro animacji

Narodowy Instytut Audiowizualny przygotował niespodziankę dla najmłodszych internautów z okazji Dnia Dziecka: od dzisiaj mogą obejrzeć bajki sprzed kilkudziesięciu lat.

Jak wszyscy pamiętamy, jutro obchodzimy coroczne święto dzieci - Dzień Dziecka. Oprócz prezentów przygotowanych przez najbliższych, niespodziankę przygotował dla nich także Narodowy Instytut Audiowizualny.

Na czym ona polega?

Na tym, że od dzisiaj do 3 czerwca na stronie nina.gov.pl można będzie obejrzeć filmy animowane z lat 50., 60. i 70. Pochodzą one głównie ze Studia Miniatur Filmowych i pozwolą zaprezentować naszym milusińskim co oglądali ich rodzice/dziadkowie będąc w ich wieku.

Animacje prezentowane będą w cyklu porannym (9.00-11.00) i wieczornym (18.00-20.00) co oznacza, że dzisiaj już niestety jesteśmy spóźnieni. W kolejnych dniach możemy jednak liczyć na możliwość obejrzenia wielu interesujących pozycji (program poranków i wieczorynek znajdziecie tutaj). Np. jutro podczas 58-minutowego seansu wieczornego zaprezentowany zostanie następujący zestaw bajek:

Bajki prezentowane podczas seansu wieczornego

Bajki prezentowane podczas seansu wieczornego

Ponadto, również jutro, na wspomnianym portalu najmłodsi znajdą niespodziankę w postaci zabawy będącej zarazem zaproszeniem do stworzenia własnego filmu animowanego.

Miłego oglądania!