Dzień wolny - 15 sierpnia 2022: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje [11.08.2022]

Obawiasz się, że twoja przesyłka nie dojdzie na czas? Zastanawiasz się czy masz jeszcze czas na zakup z dostawą przed długim weekendem? Sprawdzamy jak wygląda to w poszczególnych firmach kurierskich.

Źródło: Unsplash/Ismael Paramo
Spis treści

W tym roku, Święto Wojska Polskiego przypada na poniedziałek (15.08). Jego obchody upamiętniają dzień zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, tak więc niezależnie od firmy - żaden przewoźnik nie będzie świadczył w tym dniu swoich usług. Choć jest to zaledwie jeden dzień roboczy, pewne usługi mogą funkcjonować w innym trybie już znacznie wcześniej. Już teraz warto zastanowić się nad harmonogramem pracy przewoźników - jak zatem pracują kurierzy podczas długiego weekendu?

DHL

DHL

W dniu 12 i 13 sierpnia (piątek, sobota) wszystkie usługi DHL będą działać zgodnie ze stałym harmonogramem pracy. W niedzielę kurierzy nie pracują, tak jak również w dniu ustawowo wolnym od pracy, 15 sierpnia.

Zobacz również:

  • Pierwszy w Polsce ekologiczny paczkomat – wiemy, gdzie stanie
  • Filmowy kalendarz adwentowy 2021 - co obejrzeć w Wigilię?

UPS

UPS

W dniu 12 i 13 sierpnia (piątek, sobota) wszystkie usługi UPS będą działać zgodnie ze stałym harmonogramem pracy. W niedzielę kurierzy nie pracują, tak jak również w dniu ustawowo wolnym od pracy, 15 sierpnia.

Pocztex

Pocztex

W dniu 12 i 13 sierpnia (piątek, sobota) wszystkie usługi Pocztex będą działać zgodnie ze stałym harmonogramem pracy. W niedzielę kurierzy nie pracują, tak jak również w dniu ustawowo wolnym od pracy, 15 sierpnia.

GLS

GLS

W dniu 12 i 13 sierpnia (piątek, sobota) wszystkie usługi GLS będą działać zgodnie ze stałym harmonogramem pracy. W niedzielę kurierzy nie pracują, tak jak również w dniu ustawowo wolnym od pracy, 15 sierpnia.

FedEx

FedEx

W dniu 12 i 13 sierpnia (piątek, sobota) wszystkie usługi Fedex będą działać zgodnie ze stałym harmonogramem pracy. W niedzielę kurierzy nie pracują, tak jak również w dniu ustawowo wolnym od pracy, 15 sierpnia.

DPD

DPD

W dniu 12 i 13 sierpnia (piątek, sobota) wszystkie usługi DHL będą działać zgodnie ze stałym harmonogramem pracy. W niedzielę kurierzy nie pracują, tak jak również w dniu ustawowo wolnym od pracy, 15 sierpnia.

InPost

InPost

W dniu 12 i 13 sierpnia (piątek, sobota) wszystkie usługi InPost będą działać zgodnie ze stałym harmonogramem pracy. W niedzielę wyłącznie z usługą Paczka w Weekend. W dniu ustawowo wolnym od pracy, (15 sierpnia) - kurierzy InPost nie pracują.

Sprawdź także: Dzień wolny - 15 sierpnia 2022: czy sklepy i dyskonty będą otwarte?