Dziesięć narzędzi graficznych

Czy, aby zaprojektować wizytówkę lub przyprawić ciotce wąsy, potrzebne jest oprogramowanie o wartości bliskiej cenie mocnego zestawu komputerowego? W większości przypadków wystarczy jeden z proponowanych przez nas programów shareware i freeware.


Czy, aby zaprojektować wizytówkę lub przyprawić ciotce wąsy, potrzebne jest oprogramowanie o wartości bliskiej cenie mocnego zestawu komputerowego? Program wchodzący w skład Windows 95/98 (Paint) jest dobry do zabawy, a nie do poważnej pracy. Jednak nie ma potrzeby kupowania od razu profesjonalnej aplikacji graficznej. W większości przypadków wystarczy jeden z proponowanych przez nas programów shareware i freeware.

1. Paint Shop Pro

Dziesięć narzędzi graficznych
Autor: JASC Software

www.jasc.com

Wersja: 5.01

System operacyjny: Windows 95/98/NT

Rodzaj: trial

Cena rejestracji: 99 USD

Najlepszy i najpopularniejszy z półprofesjonalnych fotoedytorów dostępnych w Internecie. Zdobywca wielu wyróżnień m.in. "Najlepszy Zakup" PC World. Udostępnia większość tych samych opcji co Photoshop czy Picture Publisher. Akceptuje plug-ins Photoshopa i jest wyposażony w bogatą bibliotekę filtrów i efektów specjalnych. Zawiera narzędzie o nazwie Picture Tube, pozwalające malować obiektami rastrowymi (np. drobnymi obrazkami). W skład programu wchodzi także Animation Shop - aplikacja umożliwiająca tworzenie prostych animacji z efektami specjalnymi.

Dziesięć narzędzi graficznych

2. Microsoft Draw 98

Autor: Microsoft Corporation

www.microsoft.com

Wersja: 98

System operacyjny: Windows 95/98

Rodzaj: freeware

Jeżeli masz zainstalowany pakiet MS Office 97, dzięki tej aplikacji będziesz mógł korzystać z narzędzi rysujących OfficeArt z poziomu każdej aplikacji zgodnej z OLE..

Dziesięć narzędzi graficznych

3. Art-O-Matic

Autor: 3Dize

www.3dize.com

Wersja: 1.4

System operacyjny: Windows 95/98

Rodzaj: shareware

Cena rejestracji: 20 USD

Aplikacja pozwala utworzyć obiekty trójwymiarowe, a następnie przekształcać, zmieniać ich parametry, wielkość. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą modyfikować oświetlenie, położenie kamer, efekty specjalne itp. Dzięki szczegółowym samouczkom, możesz się nauczyć obsługi Art-O-Matic w kilkanaście minut. Będzie on doskonałym uzupełnieniem np. aplikacji do tworzenia grafiki internetowej.

Dziesięć narzędzi graficznych

4. Photoline

Autor: Computerinsel GmbH

www.ciebv.com

Wersja: 5.6

System operacyjny: Windows 95/98/NT

Rodzaj: shareware

Cena rejestracji: 69 USD

Silna konkurencja dla Paint Shop Pro pochodząca z Niemiec. Łączy właściwości dwóch typów grafik: rastrowej i wektorowej. Obsługuje skaner (TWAIN), potrafi tworzyć separacje kolorowe, zawiera dużo filtrów graficznych i efektów specjalnych i pozwala wstawiać tekst i obiekty graficzne podobnie jak w innych programach. Photoline udostępnia użytkownikowi interfejs w dwóch wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej. Wersja nie zarejestrowana pozwoli legalnie pracować przez 30 dni.

Dziesięć narzędzi graficznych

5. DeltaCad

Autor: Midnight Software

Wersja: 2.3

System operacyjny: Windows 95/98/NT

Rodzaj: shareware

Sympatyczny i bardzo prosty w obsłudze program CADowski. Idealny jako wstęp do pracy z poważniejszymi aplikacjami CAD. Nadaje się także do prostych projektów mieszkań, elementów technicznych, wykresów, map, winiet.