Dziesięcioletnia profesjonalistka Microsoftu

Arfa, dziesięcioletnia mieszkanka Pakistanu, spotkała się w minionym tygodniu z Billem Gatesem. Jej celem nie było jednak proszenie najbogatszego człowieka na świecie o wsparcie finansowe, lecz rozmowa. Arfa jest najmłodszym na świecie posiadaczem certyfikatu Microsoft Certified Professional.

Arfa Karim Randhawa zdobyła swój certyfikat w wieku dziewięciu lat. Spotkanie z Gatesem było częścią większej wizyty w centrali firmy w Redmond. Pakistanka zaskoczyła szefa największej firmy software'owej na świecie odczytaniem wiersza własnego autorstwa. Niedługo później zapytała go, dlaczego w Microsofcie pracuje tak niewiele kobiet...

Talent Arfy i jej niebywałą pamięć dostrzegł u niej jej ojciec. Początkowo miał pewne problemy z zapisaniem jej na kursy komputerowe (dzieci w wieku 5-6 lat stanowią na nich raczej ewenement), w końcu jednak się udało. W trakcie szkolenia prowadzący szybko dostrzegł talent dziecka i zaproponował ojcu próby ze zrobieniem certyfikatu Microsoftu.

Arfa programuje przede wszystkim w C#. Zdobyła certyfikat Microsoft Certified Application Developer, a teraz ma zamiar powalczyć o poważniejszy Microsoft Certified Solution Developer.


Zobacz również