Dziś debiutuje oficjalnie Microsoft Lumia

Microsoft zapowiadał od dawna zmianę nazwy marki "Nokia Lumia" i słowa dotrzymał. Dziś oficjalnie pojawia się nowa - "Microsoft Lumia". Zaprezentowano także logo, jakim opatrzone będą smartfony od Microsoftu.

Oczywiście nie jest to żadnym zaskoczeniem, ponieważ już od momentu przejęcia działu mobilnego Nokii było wiadomo, że tak się stanie. Krążyły jednak pogłoski o usunięciu nazwy "Lumia" całkowicie, jednak nie miało to miejsca. Microsoft przygotował już wymianę starej nazwy na nową na swoich stronach i w swoich aplikacjach, a aktualnie jest ona wprowadzana wszędzie, gdzie występowała poprzednia, włącznie z oficjalnymi stronami na Facebooku i Instagramie. Tuula Rytilä, wiceprezes marketingu ds telefonów w Microsofcie, nie chciała ujawnić, jakie będzie pierwszy model z nowym logiem i nazwą, zdradziła jednak, że położony zostanie większy nacisk na integrację urządzenia z usługami firmy.

Zapewniła także, że wszystkie modele, jakie znajdują się już na rynku, nadal będą wspierane, niezależnie od tego, czy są to urządzenia z wyższej półki czy też budżetowe. A jak pokazuje ostatni raport, w poprzednim kwartale sprzedało się na świecie 9,3 miliona telefonów Lumia, co zapewniło Microsoftowi 2,6 miliarda dolarów przychodu, jednak koszty zakupu działu Nokii nie zwróciły się jeszcze - na ten cel wydano ponad 7,2 miliarda.