Dziś dzień bez SMS-a?

Arcybiskup włoskiego Salerno – Gerrardo Pierro – zaapelował do wiernych na całym świecie, aby nie wysyłali w Wielki Piątek żadnych SMS-ów. Duchowny twierdzi, że taka forma komunikacji "niszczy ducha" Świąt Wielkanocnych.

Arcybiskup włoskiego Salerno – Gerrardo Pierro – zaapelował do wiernych na całym świecie, aby nie wysyłali w Wielki Piątek żadnych SMS-ów. Duchowny twierdzi, że ta forma komunikacji i wszystkie inne nowe technologie "niszczą ducha" Świąt Wielkanocnych. Zamiast wysyłania SMS-ów i e-maili arcybiskup zaleca skupienie i modlitwę.

Milionom użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie na pewno nie będzie łatwo spełnić życzenie abp. Pierro – usługa SMS zdobyła bowiem ogromną popularność i coraz więcej osób traktuje ją jako najwygodniejszą i najszybszą metodę porozumiewania się ze swoimi znajomymi i bliskimi. Dla przykładu – w samej Wielkiej Brytanii wysłano w lutym ponad 1,2 miliona SMS-ów

Co ciekawe, przeciwnikiem nowych technologii nie jest Papież. Jan Paweł II stwierdził niedawno, że co prawda Internet może być źródłem zagrożeń dla wartości chrześcijańskich, ale tylko wtedy, kiedy będzie niewłaściwie wykorzystany. Według niego w Sieci drzemie natomiast ogromny potencjał, który może być wykorzystany do "czynienia dobra".


Zobacz również