Dziś premiera Drakensang: The Dark Eye

Nadszedł dziś wielki moment dla wszystkich fanów gier RPG. Na polskim rynku ukazała się właśnie gra, którą już teraz okrzyknięto następcą słynnego Baldur's Gate. Mowa tu oczywiście o Drakensang: The Dark Eye.

Drakensang: The Dark Eye ma szansę stać się prawdziwym hitem. Tytuł ten powstał na bazie jednej z najpopularniejszych gier fabularnych w Niemczech, The Dark Eye (niem. Das Schwarze Auge). Warto zauważyć, że u naszych zachodnich sąsiadów dzieło to już teraz zdobyło nagrodę za najlepszy RPG roku 2008.

Akcja Drakensang: The Dark Eye umieszczona została w mieście Ferdok. Dotychczas bezpieczna metropolia stała się ostatnio miejscem licznych mordów. Zadaniem gracza jest rozwikłanie owej zagadki. Warto dodać, że w historię zamieszana jest świątynia poświęcona bogini nauki, Hisinde. Wydarzenia zaś zgrywają się również w bardzo dziwny sposób ze świętem smoczych wypraw (Dragonquest), które przypada raz na kilkadziesiąt lat.

Gra w wersji standardowej kosztuje w granicach 80 złotych. Za specjalną edycję kolekcjonerską (w skład której wchodzi m.in. poradnik, metalowa figurka, koszulka, plakat oraz płyta ze ścieżką dźwiękową) gracze będą musie zapłacić około 170 PLN.

Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na oficjalną stronę gry Drakensang: The Dark Eye.