Dziś premiera Spintires

Piątek trzynastego na pewno nie będzie pechowy dla fanów off-roadu! Dziś premiera jednego z najbardziej oczekiwanych symulatorów tego roku, SPINTIRES™ – symulacji radzieckich pojazdów ciężarowych.

SPINTIRES™ to zaawansowany symulator transportu off-roadowego, w którym graczom przyjdzie usiąść za kierownicą różnych klas radzieckich pojazdów, wykonując misje polegające na dostarczeniu ładunków drzewa do punktu ich przeznaczenia. Całość rozgrywać będzie się w scenerii typowej dla rosyjskich bezdroży schyłku lat 80-tych. W grze szczególny nacisk został położony na oddanie pełnego realizmu kierowania terenową ciężarówką w najróżniejszych warunkach.

Produkcja brytyjskiego Oovee Games Studio, w odróżnieniu od większości innych symulatorów, może pochwalić się wspaniałą oprawą graficzną, zachowując jednocześnie niewielkie wymagania sprzętowe. Jednak to co wyróżnia SPINTIRES™ od innych gier symulacyjnych to wprowadzenie rewolucyjnego systemu fizyki pojazdów i otoczenia. Tutaj każda przeszkoda w znaczący sposób wpływa na zachowanie pojazdu - kamienie odskakują spod kół, woda opływa każdy element maszyny utrudniając przeprawy rzeczne, a wizytówka gry, czyli błoto sprawia, że koła pojazdu zaczynają kręcić się w miejscu, w terenie pozostają wyraźne ślady przejazdu, a to wszystko czyni zadania transportowe prawdziwym wyzwaniem.

Dziś premiera Spintires

SPINTIRES™ oferuje pięć ogromnych i zróżnicowanych map, na których gracze mogą bawić się samotnie lub w czteroosobowym, kooperacyjnym trybie multiplayer. Fani off-roadu mogą wybierać spośród siedmiu rodzajów pojazdów, wiernie wzorowanych na prawdziwych radzieckich klasykach 4x4. Dodatkowo twórcy gry rzucili najbardziej kreatywnym graczom wyzwanie w postaci możliwość tworzenia modów. Opcja ta doczeka się również swojego wsparcia w postaci dedykowanych narzędzi.

Gra SPINTIRES™ jest już dostępna w polskiej wersji językowej (napisy) na komputery PC. Wersja cyfrowa dostępna jest na wyłączność w sklepie cdp.pl w cenie 64,99 PLN.