Dzisiaj finał Intel Extreme Master 2014 w katowickim Spodku

Obecny weekend mija pod znakiem e-sportowych zawodów. Gracze i kibice z całego świata spotkali się na finale mistrzostw świata Intel Extreme Masters 2014 w katowickim Spodku. Dziś ma miejsce trzeci i ostatni dzień imprezy, który wyłoni zwycięzkie drużyny. Polacy właśnie zaczynają finałowy mecz w Counter Strike: Global Offensive.

Intel Extreme Masters 2014 to finał mistrzostw świata w e-sporcie. Drużyny graczy z całego świata przyjechały do Katowic, żeby walczyć o tytuł najlepszych e-sportowców świata. Na imprezie prowadzone są rozgrywki w League of Legends, Starcrafta 2 i Counter Strike: Global Offensive. Zmagania można obserwować na telebimach, a rozgrywki omawiane są w na gorąco przez profesjonalnych komentatorów.

Cała impreza trwa od piątku. Przez całe dnie można podziwiać zmagania w różnych grach na kilku scenach. Dzisiaj jest natomiast ten najważniejszy dzień, podczas którego wyłonieni zostaną zwycięzcy całych mistrzostw. Finałowe rozgrywki w League of Legends i Starcrafta 2 przewidziane są na popłudnie i wieczór, a równo o 13 rozpoczęły się przygotowania do finałowego meczu Counter Strike: Global Offensive.

Zobacz również:

  • Jaxon, czyli wiadomości esportowe od Samsunga
  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
Dzisiaj finał Intel Extreme Master 2014 w katowickim Spodku

W finale CS:GO pojawiła się polska drużyna Virtus.Pro, która pokonała wczoraj w dobrym stylu szwedzki team LGB Esports. Nasi rodacy zmierzą się dzięki temu dziś z kolejną szwedzką drużyną, która również dostała się do finaów - jest nią Ninjas in Pyjamas. Tak jak i wczoraj podczas półfinałów, tak i dziś publika zdecydowanie dopisała. Katowicki Spodek wypełniony jest po brzegi. Całe trybuny pełne są kibiców, którzy żywiołowo kibicują zawodnikom.

Pozostaje nam życzyć powodzenia naszym zawodnikom, którzy właśnie przygotowują się do ostatniego starcia!