Dzisiaj ostatni dzień WinAmpa. A może jednak nie?

Serwis TechCrunch twierdzi, że firma AOL prowadzi poważne rozmowy z tajemniczy inwestorem zainteresowanym zakupem WinAmpa. Podobno to już pewne, że zakończą się sukcesem.

Miesiąc temu firma AOL poinformowała, że po 15 latach rozwoju projekt o nazwie WinAmp przestanie istnieć co oznacza, że nie tylko nie będą wydawane aktualizacje, ale również nie pobierzemy już odtwarzacza z jego oficjalnej strony:

“Winamp.com i towarzyszące usługi serwisowe nie będą dostępne po 20 grudnia 2013 roku. Dodatkowo odtwarzacz Winamp Media nie będzie już dostępny do pobrania".Co ciekawe, na tydzień przed egzekucją udostępniona została jeszcze nowa kompilacja WinAmpa 5, która oferuje liczne poprawki. Tym samym AOL podziękował wiernym użytkownikom wersją, która powinna przysparzać im jak najmniej problemów.

Zobacz również:

  • W końcu! Sklep Google Play pozwoli na szybkie porównywanie aplikacji

Czy to naprawdę koniec?

No właśnie, nie jest to jednak takie pewne. Dzisiaj serwis TechCrunch doniósł bowiem, że firma AOL prowadzi obecnie poważne negocjacje z nieznanym inwestorem, który zainteresowany jest zakupem WinAmpa. Co więcej, przywoływane przez serwis źródło tych informacji jest pewne, że dojdzie do porozumienia.

Kto może być tym tajemniczym inwestorem? Być może typowany wcześniej Microsoft, który odmówił jednak udzielenia jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

No cóż, być może WinAmp faktycznie zostanie uratowany. Chcielibyście tego?

Aktualizacja: 21 grudnia 2013 08:28

Strona Winamp.com nadal jest dostępna i można z niej pobrać Winampa...