Dzisiaj programiści obchodzą swoje święto. Wszystkiego najlepszego!

To dzięki nim możemy korzystać z nowoczesnych osiągnięć technologicznych. Odpowiadają za naszą udaną rozrywkę z ukochaną grą jak i również za nasze nerwy, gdy w skutek awarii systemu straciliśmy owoc wielogodzinnej pracy. Tak, mowa tutaj oczywiście o programistach, którzy obchodzą dzisiaj swoje święto.

Przykład kodu źródłowego w języku C (źródło: Wikipedia.pl)

Przykład kodu źródłowego w języku C (źródło: Wikipedia.pl)

Polecamy:

Zobacz też:

Bez programistów dzisiejszy świat nie wyglądałby tak jak wygląda. Praktycznie na każdym kroku mamy do czynienia z ich pracą. To dzięki nim czytacie ten tekst, jak i również wypłacacie pieniądze z bankomatu i uruchamiacie pralkę. Dzięki nim zarywacie też noce przy ulubionej grze oraz korzystacie z możliwości jakie oferują nowoczesne urządzenia przenośne takie jak smartfony.

Oczywiście praca programistów niekiedy doprowadza nas do furii. Nie zmienia to jednak faktu, że nie możemy bez nich żyć, tak jak nie możemy obecnie żyć bez Internetu, czy telefonu.

Dlaczego dzisiaj obchodzimy ich dzień? Ponieważ 256 (dzisiaj jest 256. dzień roku) to 2 do potęgi 8, czyli liczba wartości, jaką może przyjąć zmienna typu byte. W lata przestępne dzień ten wypada 12. września.

Podziękujmy więc programistom za ich trud i życzmy im owocnej i udanej pracy, z której efektów przecież będziemy korzystali.

Zgodnie z tradycją, swoje święto programiści starają się podobno uczcić w jakiś niekonwencjonalny sposób. Jeżeli tak jest, to może podzielicie się swoimi pomysłami w tym zakresie?

Dla zachęty prezentujemy sposób, w jaki ten dzień świętują programiści zza naszej wschodniej granicy:

Wszystkim programistom życzymy wszystkiego najlepszego!

No może nie wszystkim. Tym co tworzą złośliwe oprogramowanie nie życzymy...