Dziura w iOS 4.1 - nie da się zabezpieczyć iPhone'a

Użytkownicy forum MacRumors wykryli poważną lukę bezpieczeństwa w systemie operacyjnym Apple iOS 4.1. Błąd w kodzie pozwala dzwonić i przeglądać iPhone'a z blokadą, w łatwy sposób omijając kod bezpieczeństwa i numer PIN.

Osoba, która ominie zabezpieczenia iPhone'a, uzyska dostęp do kontaktów i historii rozmów posiadacza telefonu. Nie wpisując numeru PIN i kodu bezpieczeństwo, będzie też mogła dzwonić z zablokowanego telefonu.

Dzięki luce w zabezpieczeniach iOS 4.1 pokonanie blokady to łatwizna. Sprawdź na swoim smartfonie, wybierając połączenie alarmowe. Po wpisaniu dowolnego ciągu znaków i szybkim wybraniu "połącz", a potem "uśpij" (standby), telefon wyświetli na ekranie listę kontaktów, zdejmując blokadę wielu opcji iPhone'a.

Zobacz również:

  • MacBook Air 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.07.2021]
  • Dowód osobisty w telefonie? iOS 15 zabezpieczy go twoją twarzą!
  • Jeśli tęsknisz za iPodem - mamy coś specjalnego!

Książka adresowa umożliwia dostęp do wysyłania e-maili i MMS-ów, zaglądania do galerii zdjęć i odsłuchiwania wiadomości ze skrzynki głosowej. Marnym pocieszeniem jest, że dziura w zabezpieczeniach nie pozwala na korzystanie z zainstalowanych przez użytkownika aplikacji.

W serwisie MacStories pojawiła się informacja, że Apple pracuje już nad łatką, która załata dziurę w mobilnym OS-ie. Na razie, iPhone'a lepiej mieć zawsze przy sobie.