Dziwka Orientu najmłodszym dzieckiem twórcy L.A. Noire

"Królowa Orientu", "Paryż Wschodu", "Azjatycka Prostytutka" to określenia odnoszące się do Szanghaju, głównie przez szerzące się tam w latach 30-tych i 40-tych nierząd i przestępczość. Od dzisiaj "Dziwka Orientu" będzie kojarzyć się graczom wyłącznie z nową produkcją Brendana McNamary - scenarzysty i reżysera znakomitego L.A. Noire.

Whore of the Orient tworzone jest przez McNamarę (szefa ex-studia Team Bondi) w kolaboracji z Kennedy Miller Mitchell Films, której jednym ze współzałożycieli jest George Miller, twórca słynnych przygód Mad Maxa. Niestety, poza kontrowersyjnie brzmiącym tytułem gry nie ujawniono żadnych szczegółowych informacji. Osobiście podejrzewam, iż może być to kolejny projekt stworzony na modłę przygód Cole’a Phelpsa z tym wyjątkiem, że akcja zostanie osadzona w Chinach. Sam McNamara określa go jako "jedną z najlepszych, nieopowiedzianych dotąd historii XX w.", po czym zapewnia - "Jeśli polubiliście L.A. Noire to niniejsza produkcja spodoba Wam się jeszcze bardziej". Nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać nowych wieści na przestrzeni kilku nadchodzących tygodni.

Firma Millera oprócz praw do Whore of the Orient wzbogaciła się również o kilku pracowników studia Team Bondi (w sierpniu bieżącego roku zostało ono rozwiązane z powodu problemów finansowych), którzy zaczęli swoją pracę w KKM nad grą bazująca na filmowej licencji "Happy Feet: Tupot małych stóp 2", a obecnie majstrują przy "Mad Max: Fury Road". Czymkolwiek Dziwka Orientu by nie była, z całą pewnością szykuje nam się dojrzała i filmowa pozycja.