Dziwna ugoda między Rambusem i Infineonem

Wygląda na to, że batalia dotycząca praw patentowych między Infineonem i Rambusem wreszcie się zakończyła. Obie firmy dość nieoczekiwanie podpisały ugodę.

W zeszłym roku Rambus zażądał od kilku największych producentów pamięci (Hyniksa, Infineona, Microna i Siemensa) miliarda dolarów odszkodowania za stosowanie praktyk monopolistycznych i niezgodne z prawem próby wyeliminowania konkurencji (tj. Rambusa).

Mimo że Rambus jest uważany za przegranego - głównie z powodu niszczenia kluczowych dokumentów i niejasnej argumentacji - w wydanym wczoraj oświadczeniu Infineon zgodził się nagle na uiszczanie opłat licencyjnych w wysokości 5.85 miliona USD raz na kwartał przez okres dwóch lat (listopad 2005 - listopad 2007). W zamian za to uzyskał prawo do korzystania z patentów Rambusa dotyczących pamięci.

Jeśli po tym czasie Rambus wejdzie w dodatkowe ugody licencyjne z innymi producentami, Infineon jest gotów zapłacić Rambusowi dodatkowo nawet 100 milionów USD. Co dziwniejsze, Infineon ma być "uprzywilejowanym klientem" Rambusa w razie chęci zakupu dodatkowych innych licencji.

Obie firmy oświadczyły ponadto o całkowitym zaprzestaniu wysuwania roszczeń względem siebie.

Więcej informacji: Infineon