Dziwny procesor Alder Lake-P pojawia się w benchmarku

Ma 14 rdzeni, obsługuje 20 wątków i jest kompletnym zaskoczeniem. Taki właśnie procesor mobilny pojawił się w wynikach Geekbench.

Z przecieku z zeszłego roku wiemy, że nachodzący socket Intela dla desktopów - LGA 1700 - zadebiutuje wraz z nową generacją procesorów Alder Lake-S. Parę jego wariantów już odnotowano, jednak nie stwierdzono jak dotąd istnienia modelu z końcówką S. Dzisiaj jednak taki pojawił się w bazie popularnego benchmarka Geebench, zaś wynik znalazł i udostępnił na Twitterze użytkownik Benchleaks. Z informacji zamieszczonych przy wynikach testu wiemy, że procesor używa 14 rdzeni i potrafi obsłużyć 20 wątków, ma 96 jednostek zintegrowanej grafiki, zaś w teście OpenCL uzyskał 13446 punktów. Podstawowo taktowany jest na 800 MHz, ale maksymalnie może to podskoczyć do 4,68 GHz.

Dziwny procesor Alder Lake-P pojawia się w benchmarku

W zeszłym roku serwis Notebookchech pisał o takim, bezimiennym jeszcze procesorze, który miał być bazowany na technologii Big-Bigger i mieć sześć rdzeni Golden Cove oraz osiem Gracemont. Według tamtego przecieku tylko te pierwsze potrafią obsługiwać hyperthreading. Najnowszy przeciek pozwala przypuszczać, że chodziło właśnie o Lake-P. Pozostaje jednak czekać na oficjalne informacje na ten temat. A ja przypomnę, że w tym roku zadebiutują na pewno nie tylko Alder Lake-S, ale również przeznaczony dla ultrabooków Alder Lake-M.

Źródło: Neowin, Twitter