Dźwięk surround z 3 głośników BOSE

Do Polski trafił właśnie najnowszy zestaw kina domowego BOSE 3-2-1 występujący obecnie w nowej wersji. Od poprzednika różni się budową kolumn, możliwością pracy w systemie multiroom oraz samą stylistyką. Komplet jest o tyle ciekawy, że za pośrednictwem jedynie 3 głośników stara się odtworzyć wrażenie obcowania z dźwiękiem uzyskiwanym z 6 kolumn.

Nowy model 3-2-1 występuje w dwóch wersjach 3-2-1 GS/s.II i 3-2-1 s.II.

Elegancka jednostka centralna zawiera zintegrowany odtwarzacz DVD/CD z funkcją progresywnego skanowania uzyskiwanego na wyjściu wideo komponent, tuner radiowy FM/AM oraz trzy pary gniazd do podłączenia urządzeń zewenętrznych. Elektronika została tak zaprojektowana, by niemal we wszystkim wyręczyć użytkownika. Opatentowany obwód Videostage 5 dba o to, by sygnał z dowolnego źródła (także stereo lub mono, radiofonii cyfrowej DBS i telewizji wyższej rozdzielczości HDTV) doprowadzić do postaci 5.1. System Active Electronic Equalization czuwa nad właściwym nasyceniem i równomiernością brzmienia niezależnie od głośności i rodzaju sygnału wejściowego. Moduł: Bose link pozwala przy użyciu dodatkowych wzmacniaczy (SA-2 lub SA-3) i głośników, rozprowadzić sygnał audio do wielu pomieszczeń w domu. W każdym z nich użytkownik może niezależnie wybrać źródło dźwięku i poziom głośności.

Zestaw kina domowego BOSE 3-2-1 GS/s.II

Zestaw kina domowego BOSE 3-2-1 GS/s.II

Ciekawą konstrukcję mają głośniki systemu 3-2-1. W wersji GS są to prawdziwie miniaturowe modele Gemstone. Membrany poruszane są przez wyjątkowo wydajne neodymowo-żelazowo-boronowe układy magnetyczne, a wspomaga je układ cyfrowy TrueSpace. To właśnie ten procesor ma być w stanie tworzyć sugestywną iluzję dźwięku przestrzennego.

W standardowej wersji 3-2-1 TrueSpace współpracuje z nieco większymi głośnikami Articulated Array. Oba rodzaje głośników uzupełnia subwoofer Acousticmass.

Ceny:

3-2-1 GS/s.II - 8499 zł

3-2-1 s.II - 6999 zł

Więcej informacji:

http://www.bose.pl


Zobacz również