Dzwoniąc przez sieć

Panasonic, jako kolejna firma, wprowadza na rynek aparaty telefoniczne, przeznaczone do rozmów z wykorzystaniem technologii VoIP.

Panasonic Consumer Electronics przy współpracy znanej firmy Net2Phone zaprojektował aparat telefoniczny, za pomocą którego można przeprowadzać rozmowy bezpośrednio przez Internet. Urządzenie wygląda jak tradycyjny telefon, z tym że jego klawiatura wzbogacona jest o dodatkowy przycisk, po naciśnięciu którego użytkownik jest natychmiast łączony z Internetem i serwerem firmy Net2Phone. Za pośrednictwem tego usługodawcy abonenci mogą przeprowadzać internetowe rozmowy z wykorzystaniem technologii Voice over IP i to z dowolnym numerem telefonicznym na całym świecie.

Prezes Net2Phone Ilan Slasky powiedział, iż wprowadzanie na rynek aparatów VoIP jest początkiem strategii zmierzającej do umożliwienia abonentom rozmów przez Internet z każdego rodzaju urządzeń mających dostęp do sieci: stacjonarnych komputerów, telefonów komórkowych, palmtopów czy też właśnie "zwykłych" aparatów telefonicznych. Najnowsze aparaty Panasonica wycenione na 85 USD i 199 USD nie będą jednak na razie sprzedawane poza USA.

Więcej informacji:

www.panasonic.com

www.net2phone.com


Zobacz również