E Villa debiutuje

Koncern Sony zaprezentował urządzenie "e Villa", nazwane "sieciowym centrum rozrywki".

Japoński koncern Sony zaprezentował urządzenie zwane e Villa. Przedstawiciele firmy określają je jako "sieciowe centrum rozrywki". Umożliwia ono m.in. przeglądanie stron internetowych oraz korzystanie z poczty elektronicznej, Sony zastrzega jednak, że nie jest to "urządzenie internetowe".

Urządzenie e Villa jest wyposażone w procesor Geode GX1R, wykorzystuje system operacyjny BeIA 1.0. Do łączenia się z Internetem używa linii telefonicznej. Umożliwia ustawienie automatycznego, cyklicznego (np. w środku nocy, by uniknąć zablokowania linii telefonicznej lub kłopotów z połączeniem) pobierania poczty lub zawartości stron (np. wiadomości).

Zobacz również:

  • T-Mobile przyznaje: skradziono dane 50 mln użytkowników
  • Smartwatch – pierwszy telefon Twojego dziecka
  • Naukowcy ustalili górną granicę ludzkiego życia. Zaskoczeni wynikiem?

E Villa jest wyposażona w 15-calowy wyświetlacz, klawiaturę i mysz. Wyświetlacz pracuje w nietypowej rozdzielczości (800 x 1024). Ma to - według przedstawicieli firmy - zminimalizować konieczność uciążliwego "przewijania" stron internetowych. Do urządzenia można podłączyć drukarkę lub np. wymienny dysk (przez port USB).

"Myślę, że głównymi nabywcami e Villa będą osoby, w których domach jest już komputer PC. Mają one dostęp do Internetu, jednak zbyt wiele osób chce z niego skorzystać. W takiej sytuacji kupienie kolejnego komputera to przesada - idealne za to będzie nasze urządzenie" - mówi Robert W. Simek, przedstawiciel Sony.

E Villa powinna pojawić się w sprzedaży pod koniec miesiąca w cenie ok. 500 USD.