E-książki już na stałe

Onet uruchomił nowy serwis Bestseller, w którym będą prezentowane elektroniczne wersje wydawnictw książkowych.

Moda na czytanie książek na ekranie domowego peceta rozpoczęła się niedawno za sprawą powieści słynnego autora horrorów Stephena Kinga. Wkrótce po nim swe teksty w sieci zaczęli publikować online inni znani pisarze. Również w Polsce podejmowane są takie próby. Onet, jako pierwszy polski portal, ma zamiar umożliwić stały dostęp do tego typu lektur.

Nowy serwis Bestseller ma, w zamyśle autorów, wprowadzić żywą książkę na strony WWW i oswajać ją w nowym środowisku, jakim jest Internet. Obszerne fragmenty książek w serwisie Bestselller.Onet.pl będą udostępniane cyklicznie. Co dwa dni kolejna część lektury ma czekać w sieci na czytelników. Na stronach serwisu internauci znajdą również wywiady z autorami, krótkie biografie, galerię zdjęć i listę wydanych książek.

Jako pierwszą udostępniono książkę Jerzego Pilcha "Pod mocnym aniołem", której papierowa premiera zapowiadana jest dopiero na koniec października. Już niebawem w serwisie ma się pojawić nowa powieść Stanisława Lema.

Według przedstawicielki Onetu, Magdy Maliszewskiej: "Dzięki Internetowi spełnia się wizja wieszcza Mickiewicza - książki trafiają pod strzechy". Magda Maliszewska zapowiedziała ponadto, że w serwisie będą się ukazywały pozycje, "których jeszcze nie widziała prasa drukarska". Aby rozpocząć lekturę, wystarczy zainstalować bezpłatny program Microsoft Reader, udostępniony na stronach serwisu.

Więcej informacji: www.bestseller.onet.pl


Zobacz również