E-mail bez załączników

Punch Networks uruchomił usługę, która umożliwia udostępnianie różnego rodzaju dokumentów przez Internet.

Firma Punch Networks na odbywających się w Nowym Jorku targach Internet World Fall 2000 Expo, przedstawiła usługę Instant Folders. Umożliwia ona udostępnianie wszelkiego rodzaju dokumentów przez Internet. Zdaniem Johna Williamsa, przedstawiciela firmy, usługa może stać się dogodną alternatywą do przesyłania dokumentów pocztą elektroniczną. Instant Folders pozwoli użytkownikom na korzystanie z plików bezpośrednio w sieci, bez konieczności podpinania załączników i tworzenia skomplikowanych list wysyłkowych.

Chętni do korzystania z Instant Folders muszą pobrać z witryny Punch Networks odpowiednią aplikację i opłacić abonament za usługę wynoszący 49 USD (rocznie). Oferent usługi udostępnia użytkownikom 30-dniowy, bezpłatny okres próbny. Po jego upływie, nadal można otrzymywać pliki, ale nie można wysyłać nowych.

Największą przewagą serwisu nad tradycyjnym wysyłaniem e-maili z załącznikami jest możliwość robienia uaktualnień plików online. Przykładowo: jeżeli grupa osób pracuje nad jednym plikiem to w momencie dokonania zmian przez jednego z użytkowników, pozostali od razu te zmiany widzą.

Podobne usługi uruchomiło już kilka innych serwisów w USA. Zaletą Instant Folders jest możliwość zabezpieczania danych poprzez szyfrowania plików, przechowywanych na serwerze. Firma wykonuje także ich kopie bezpieczeństwa.


Zobacz również