E-maile bez znaczenia

Prawie połowa szefów działów IT europejskich firm nie wie, jaka część poczty elektronicznej, przechowywanej na służbowych komputerach, jest istotna z punktu widzenia działalności danej spółki i w związku z tym powinna być regularnie archiwizowana.

Analitycy Dynamics Markets przeprowadzili badania wśród 1,7 tys. europejskich firm. Okazało się, że stopień świadomości dyrektorów sektorów informatycznych odnośnie wagi archiwizacji newralgicznych danych w spółkach jest stosunkowo niski. Tylko 42 % z nich przyznało, że robi bądź zleca automatyczny backup (z laptopów i innych urządzeń przenośnych), a 45 % dyrektorów przenosi odpowiedzialność za ciągłość utrzymania danych na pracowników.

Raport Dynamics Markets wskazuje również na poważne zaniedbania działów IT w aspekcie archiwizowania e-maili, które w ciągu kilka lat stały się jednymi z najważniejszych dokumentów elektronicznych w wielu firmach. W większości przypadków backup poczty następuje jedynie nocą (za poprzedni dzień) - tylko 4 % respondentów przyznało, że wykonują kopie zapasowe również w dzień. Co ciekawe, firmy przeważnie nie troszczą się o zawartość e-maili byłych pracowników (aż 71 % dyrektorów IT nie zleca archiwizowania tego typu dokumentów).

Zobacz również:

  • Co się dzieje z Netflix? Tysiące subskrybentów rezygnuje z serwisu