E-papier zbudowany w oparciu o grafen będzie znacznie lepszy i tańszy

Grafen został wykorzystany do budowy e-papieru. Dzięki temu wyświetlacz ten cechuje się znacznie większą jasnością oraz elastycznością.

Chińska firma Guangzhou OED Technologies zaprezentowała "pierwszy na świecie e-papier zbudowany na bazie grafenu". Jest on niezwykle wytrzymały i pozwalać ma na budowanie bardzo cienkich ekranów. Będą one bardziej elastyczne od obecnie oferowanych elektronicznych papierów oraz umożliwiać mają wyświetlanie znacznie jaśniejszego obrazu, co jest szalenie istotne np. w sytuacji, gdy korzystamy z czytnika e-booków w słoneczny dzień.

Szalenie ważne jest również to, że nowy grafenowy e-papier powinien być tańszy w produkcji ponieważ węgiel jest bardziej dostępnym materiałem niż ind, z którego korzystają obecne e-papierowe ekrany. Jeżeli tak faktycznie będzie rozwiązanie chińskiej firmy może spowodować, że e-papier będzie częściej wykorzystywany przez producentów i zagości w wielu nowych urządzeniach.

Kiedy trafi na rynek?

Zgodnie z deklaracjami firmy Guangzhou OED Technologies produkcja grafenowego e-papieru powinna się rozpocząć w ciągu najbliższego roku.